Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Wapno do odkwaszania gleby i trawnika

Wapno do odkwaszania gleby i trawnika stosuje się do regulacji pH. Jeśli odczyn jest zbyt niski wiąże się to ze słabym pobieraniem przez rośliny (w tym trawę) wody i składników pokarmowych. W kwaśnym podłożu zieleń rośnie słabo, często choruje i jest podatna na niekorzystne czynniki stresotwórcze (np. mróz). Wapno do odkwaszania gleby i trawnika zapobiega takim niepożądanym sytuacjom. Warto pamiętać, że większość roślin nie znosi kwaśnych gleb, a optymalny dla nich odczyn jest zbliżony do obojętnego. Zabieg bywa się konieczny.


Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Skład
CaO, MgO, Mn, Zn, Cu, Fe
Waga
25 kg
Opakowanie
Worek
Brak produktu na magazynie

Zalety Wapna do odkwaszania gleby i trawnika:

  • Skuteczne odkwaszanie podłoża – regulacja odczynu. Zawiera 37,5% CaO.
  • Wzbogacanie podłoża w wapń, który jest ważnym składnikiem pokarmowych. Zapobiega  m.in. chorobom fizjologicznym, np. suchej zgniliźnie wierzchołkowej pomidora.
  • Dodatek węgla brunatnego (20%) poprawia sorpcyjność gleby. Dzięki temu podłoże dłużej utrzymuje składniki pokarmowe i wodę. Wapno do odkwaszania gleby i trawnika jednocześnie więc zapobiega skutkom suszy.
  • Produkt zawiera magnez (Mg) i cenne mikroelementy, takie jak Mn, Zn, Cu i Fe.
  • Pierwiastki pokarmowe zawarte w Wapnie do odkwaszania gleby i trawnika są łatwo przyswajalne przez rośliny.

Zastosowanie Wapna do odkwaszania gleby i trawnika

Wapno do odkwaszania gleby bardzo często należy aplikować przed zakładaniem trawnika. Regulacja pH jest w tym wypadku kolosalnie ważna dla gęstości i harmonijnego wzrostu trawy. Na tym nie kończą się jednak zastosowania wapna. Jest przydatny w każdej części ogrodu, na działce ROD i wszędzie tam, gdzie gleba jest zakwaszona lub nawet ma odczyn trochę niższy od optymalnego (dla planowanych roślin). Wapno do odkwaszania gleby ma duży wpływ na plonowanie, dlatego zwykle stosuje się go na obszarze warzywniaka oraz przed sadzeniem drzew i krzewów owocowych.

Jak stosować Wapno do odkwaszania gleby i trawnika?

Wapno do odkwaszania gleby i trawnika należy wysypać na danym terenie kierując się dawkami zalecanymi przez producenta. Należy przekopać i wymieszać je z podłożem, np. przy użyciu glebogryzarki.

Produkt dostępny jest w opakowaniach o wadze 25kg.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk