Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Nasiennik

Finezja

Mieszanka traw gazonowych przeznaczona do obsiewu trawników przydomowych. Polecana o zakładania zwartej dekoracyjne murawy, służącej również do wypoczynku, relaksu czy rodzinnej zabawy. Trawnik charakteryzuje się ciemno-zieloną barwą oraz dość powolnym odrostem. Nie wymaga zbyt częstego koszenia.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 30%,
  • Życica wielokwiatowa 25%,
  • Kostrzewa czerwona 20%,
  • Kostrzewa czerwona 25%

Specyfikacja
Producent
Marka
Nasiennik
Wydajność
0,9 kg na 36 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
0,9 kg (karton), 4,5 kg (worek papierowy), 9,5 kg (worek papierowy)
od 
2055
logo nasiennik1.jpg

Finezja

Mieszanka traw gazonowych finezja dobrze sprawdza się w przydomowych ogrodach i na działkach ROD. W składzie znajdują się gatunki, które odrastają umiarkowanie wolno i tym samym trawnik nie wymaga częstego koszenia, przez co jest mniej pracochłonny. Jego dodatkową zaletą jest wybarwienie – jest ciemnozielony.

Trawa Finezja – najważniejsze informacje

Finezja, jak wskazuje sama nazwa, to mieszanka nasion traw, która jest skupiona na walorach dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak obniżenia funkcjonalności. Trawnik jest gęsty, wytrzymały na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a także udeptywanie (chociaż oczywiście nie aż tak jak trawniki sportowe). Rośnie względnie wolno, dzięki czemu kosi się go nieco rzadziej niż inne trawniki. To oszczędność czasu, a także zasobów (prąd/paliwo). Nadaje się do wysiewu w miejscach słonecznych i lekko zacienionych.

Zastosowanie mieszanki traw gazonowych Finezja

Mieszanka traw Finezja to jedna z najlepszych propozycji na założenie dekoracyjnego trawnika, np. w przydomowym ogrodzie czy rodzinnym ogrodzie działkowym. W szczególności warto ją siać w wyeksponowanym miejscu. Zachwyca ciemną, żywą zielenią źdźbeł. Pozwala uzyskać efekt kontrastu z innymi roślinami ozdobnymi, np. bylinami czy krzewami. Umożliwia uzyskanie panoramicznego widoku na ogród, a jednocześnie tworzy dobre połączenia z innymi elementami, np. rabatą mieszaną, ogrodem skalnym, a także roślinami obwódkowymi.

Skład gatunkowy mieszanki nasion Finezja

W składzie Finezja znajdują się dwa gatunki życicy: trwała (30%) i wielokwiatowa (25%) oraz dwie odmiany kostrzewy czerwonej (20 i 25%), o dużych walorach dekoracyjnych.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk