Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Mieszanki traw dekoracyjnych

Wycinków na stronie  11 23 47

Nasza oferta mieszanek traw dekoracyjnych to idealna propozycja dla wymagających klientów, którym zależy na najwyższej jakości oraz eleganckim, zwartym i gęstym trawniku. W ich składzie procentowym znaleźć można kompozycje starannie wyselekcjonowanych gatunków traw, wśród których królują mieszanki gazonowe.

Poszczególne produkty różnią się od siebie składem procentowym oraz przeznaczeniem – specyfikacja znajduje się w opisie każdego z nich. Mieszanki dostępne są w opakowaniach różnej wielkości, a zamówić je można z dostawą na terenie całej Polski.

Mieszanki gazonowe – idealne na dekoracyjny trawnik!

Mieszanki gazonowe idealnie sprawdzą się na trawnikach dekoracyjnych - tworzą idealnie miękką darń o intensywnym kolorze i zdrowym wyglądzie. Ze względu na swoją specyfikację, wymagają regularnej pielęgnacji, która obejmuje częste koszenie, podlewanie czy stosowanie nawozów do traw, dlatego stanowią świetną propozycję dla miłośników ogrodnictwa.

Z myślą o osobach, które pragną założyć ozdobny trawnik bez dużego nakładu pracy, przygotowaliśmy ofertę odpornych i wytrzymałych kompozycji traw, które jednocześnie zachwycają swoją dekoracyjnością. W ich skład wchodzi m.in. życica trwała, kostrzewa czerwona czy mietlica pospolita - zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami!

Najlepsze mieszanki gazonowe

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór traw dekoracyjnych. Dostarczamy Klientom wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych i cenionych producentów, na przykład World of Grass, Najlepsze Trawy z Iławy, Granimex czy Nasiennik. Podobnie jak trawy sportowe czy regeneracyjne, mieszanki traw dekoracyjnych tworzymy ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków, które pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących efektów niewielkim nakładem prac. Wiele z nich wyróżnia się właściwościami zamozagęszczania, do tego gatunki, które wchodzą w ich skład, nadają się do zastosowania również na słabszych glebach. Ponadto w przypadku wielu mieszanek traw dekoracyjnych możesz liczyć też na dodatek nawozu organicznego, który przyczyni się do wzmocnienia wzrostu. W efekcie otrzymasz piękny trawnik w odcieniach soczystej zieleni.

W naszym sklepie przygotowaliśmy też szeroką ofertę mieszanek gazonowych. Są to mieszanki, które składają się z nasion traw, kwiatów oraz ziół i są przeznaczone do zakładania kwitnących trawników. Gotowy produkt z zasady musi składać się co najmniej z trzech gatunków. Dzięki temu po wykiełkowaniu zauważysz kilka barw traw, które cechują się też różnym tempem wzrostu, wytrzymałością na suszę albo tolerancją na zacienienie. Oferujemy wiele mieszanek gazonowych, co sprawia, że w naszej ofercie możesz znaleźć produkty, nadające się do zastosowania zarówno na lekkich i piaszczystych glebach, jak i tych gliniastych i ciężkich. Ponadto mają głębszy system korzeniowy, więc wyróżniają się zdolnością do samoregeneracji i są odporne na wysychanie.

Jaką wysokość osiągają trawy gazonowe?

Trawy gazonowe to popularne rośliny stosowane w ogrodach, parkach i na boiskach sportowych ze względu na ich wytrzymałość i estetyczny wygląd. Wysokość rosnących traw zależy od gatunku, warunków glebowych, nasłonecznienia oraz nawożenia. Średnio trawy gazonowe osiągają wysokość od kilku do kilkunastu centymetrów. Ważne jest regularne koszenie trawnika, aby utrzymać optymalną wysokość trawy oraz zapewnić jej zdrowy wzrost. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji trawnik będzie gęsty i zielony, stanowiąc piękne tło dla innych roślin ogrodowych.

Czas wzrostu traw gazonowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj trawy, warunki glebowe, temperatura, nasłonecznienie oraz odpowiednie nawodnienie. Zazwyczaj zaczynają kiełkować w ciągu 7-14 dni od wysiewu, a pełne ukształtowanie trawnika może zająć od 6 do 12 tygodni. Warto pamiętać, że regularne koszenie i pielęgnacja przyczyniają się do zdrowego wzrostu i pięknego wyglądu.

Gdzie najlepiej sprawdzają się trawy gazonowe?

Trawy gazonowe najlepiej sprawdzają się na obszarach, gdzie istnieje potrzeba stworzenia estetycznej, trwałej i funkcjonalnej powierzchni zielonej. Są one odpowiednie do stosowania na przydomowych trawnikach, w parkach, na boiskach sportowych czy terenach rekreacyjnych. Trawy gazonowe dobrze radzą sobie zarówno na słońcu, jak i w półcieniu, a odpowiednio dobrany gatunek może być odporny na różne warunki atmosferyczne oraz intensywne użytkowanie. Ważne jest jednak, aby przed wyborem traw gazonowych dokładnie ocenić warunki glebowe i klimatyczne danego miejsca, co umożliwia zapewnienie optymalnych warunków wzrostu i trwałości trawnika.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk