Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Rośliny oleiste

Wycinków na stronie  11 23 47

Cechą charakterystyczną roślin oleistych jest wysoka zawartość tłuszczu, dlatego odgrywają szczególną rolę w przemyśle spożywczym, lecz także kosmetycznym czy farmaceutycznym. Wśród roślin oleistych występujących w Polsce wyróżnia się m.in. rzepak, len, słonecznik, gorczycę czy soję.

Oferujemy bogaty wybór nasion roślin oleistych, które dostępne są w różnych wariantach rozmiarowych, dzięki czemu można z powodzeniem dobrać ilość nasion do powierzchni uprawnej gruntu.

Zastosowanie roślin oleistych

Uprawa roślin, które zaliczane są do oleistych, nie jest wymagająca, a dzięki ciągłemu popytowi na tłuszcze roślinne – coraz bardziej opłacalna. Mogą być wysiewane zarówno na polach, jak i w przydomowych ogródkach, jako rośliny ozdobne. Ponadto, ze względu na zawartość tłuszczów, często wykorzystywane są jako pasza lub zielony nawóz przeznaczony dla zwierząt hodowlanych.

Rośliny oleiste jako źródło energii

W ostatnich latach rośnie zainteresowanie wykorzystaniem roślin oleistych jako źródła energii odnawialnej. Wytwarzanie biopaliw z tłuszczów roślinnych stało się alternatywą dla paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa czy węgiel. Biopaliwa są uważane za bardziej ekologiczne, ponieważ ich spalanie emituje mniej szkodliwych substancji do atmosfery, a uprawa roślin oleistych pozwala na zamknięcie obiegu dwutlenku węgla. W Polsce coraz częściej stosuje się biopaliwa na bazie rzepaku, który jest najbardziej rozpowszechnioną rośliną oleistą w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na uprawę roślin oleistych.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk