Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Podłoże do trawników

Wzbogacenie gleby w ogrodzie „Ziemią do trawnika” to najlepszy sposób, aby uzyskać równy, gęsty, „dywanowy” trawnik i ograniczyć występowanie różnorodnych problemów. Dawniej często mówiono, że „trawa sama urośnie”. Dziś wiemy, że tak nie jest. Wręcz przeciwnie – trawa ma duże wymagania glebowe, co m.in. wynika z dużego zagęszczenia siewu i potrzeby częstej regeneracji po koszeniu. Ziemia do trawnika pozwala spełnić potrzeby trawy. Przyczynia się do harmonijnego wzrostu i poprawia ukorzenianie trawy. Jest wzbogacona nawozem wapniowym (kredą), dzięki czemu ma właściwości lekko odkwaszające. Główną frakcją jest torf odkwaszony.


Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Waga
50 L
Opakowanie
Worek
od 
1739

Zalety Ziemi do trawnika:

  • Poprawia żyzność gleby w ogrodzie.
  • Zapewnia dobre ukorzenianie i harmonijny wzrost trawy.
  • Reguluje odczyn gleby, co wpływa u trawy m.in. na lepszą pobieralność wody i składników pokarmowych.
  • Zwiększa zwięzłość gleb lekkich (np. piaszczystych) i przepuszczalność gleb ciężkich (np. gliniastych).
  • Ogranicza ryzyko powstawania na trawniku takich problemów jak mech czy czarcie kręgi (choroba grzybowa).

Zastosowanie Ziemi do trawnika

Ziemię do trawnika można wykorzystywać przy zakładaniu różnorodnych trawników, np. o charakterze rekreacyjnym lub dekoracyjnym. Nie ma pod tym względem ograniczeń – sprawdza się  niezależnie od rodzaju mieszanki. Stosuje się ją zarówno przed siewem jak i zakładaniem trawnika z rolki. Może być wykorzystywana także w innym celu, np. przy zakładaniu rabat i ogrodu traw ozdobnych.

Jak stosować Ziemię do trawnika?

Ziemię do trawnika wysypuje się na oczyszczonym i wyrównanym terenie. Warto usypać przynajmniej 5-10cm warstwę. To zapewnia dobre ukorzenianie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest usypanie grubszych warstw, a następnie przekopanie z podłożem ogrodowym (np. przy użyciu glebogryzarki). Warto przy okazji sprawdzić odczyn gleby. Jest pH jest bardzo niskie, konieczne może okazać się dodatkowe zastosowanie nawozu wapniowego. Niezależnie od metody teren przed siewem lub zakładaniem rolek trzeba ponownie wyrównać i potraktować wałem ogrodowym.

Ziemia do trawnika jest dostępna w opakowaniach 50-litrowych.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk