Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Rolimpex

Karmnik Hamburg z kominem

Karmnik dla ptaków Hamburg z kominem jest nietypowy - oryginalny. Ma efektywny wygląd domku, a pokarm sypie się przez otwierany daszek. Dostęp do pokarmu jest nieco słabszy niż w przypadku tradycyjnych karmników, natomiast dzięki takiej konstrukcji ogranicza się potencjalne straty. Trzeba też uspokoić – skrzydlaci goście poradzą sobie z nim. Gdzie instalować karmnik? Jak z niego korzystać?


Specyfikacja
Materiał
Drewno sosnowe
Waga
1,7 kg
Wymiary
19x19x27
Producent
od 
5990

Karmnik dla ptaków drewniany

Karmnik Hamburg z kominem jest zbudowany z naturalnego, surowego drewna (sosna). Jest imitacją atrakcyjnego budynku. Został pomalowany w stonowanych, niekrzykliwych kolorach. Konstrukcja ma wymiary 19x19x27cm. Jest wytrzymała, odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dach ze spadem ogranicza ryzyko zalegania śniegu czy lodu, a jednocześnie chroni pokarm przed przemoczeniem i pleśnieniem.

Karmnik dla ptaków Hamburg z kominem – użytkowanie i zastosowanie

Karmniki dla ptaków, w tym Hamburg z kominem, służą do zimowego dokarmiania ptaków w bezpiecznych, komfortowych warunkach. Jednakże ten model, w odróżnieniu od wielu innych, ma także duże walory dekoracyjne. Może posłużyć do stworzenia magicznego zakątka w ogrodzie czy na balkonie. Można zawiesić go w dowolnym miejscu (oczywiście niedostępnym dla drapieżników, w tym kotów). Pokarm umieszcza się od góry, przez otwierany daszek. Dlatego karmnik zaleca się przede wszystkim wykorzystywać do podawania pokarmu sypkiego, np. ziaren.

Karmniki dla ptaków i dokarmianie – co warto wiedzieć:

  • Karmnik Hamburg z kominem najlepiej zawiesić na haku czy barierce balkonu. W ogrodzie minimalna wysokość wynosi ok. 150-200cm. To zmniejsza ryzyko ze strony drapieżników. Wybiera się stanowisko, na którym nie konstrukcja nie jest narażona na silne wiatry.
  • Chociaż Hamburg z kominem jest mało narażony na zabrudzenia, warto co jakiś czas czyścić go (np. po opróżnieniu z nasion). Ptakom trzeba pomagać z głową.
  • Po rozpoczęciu dokarmiania trzeba je kontynuować aż do wiosny. Regularność jest kluczowa. Ptaki przyzwyczajają się do stołówki i przylatują do karmnika nawet, gdy już od pewnego czasu nie ma w nim pokarmu.

Karmnik Hamburg z kominem łączy to co przyjemne (dla oczu) z pożytecznym (dla ptaków).

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk