Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Nasiona poplonowe

Wycinków na stronie  11 23 47

Nasiona poplonowe stosowane są zarówno przez rolników, jak i przez właścicieli ogrodów. Ich uprawa zwiększa biologiczną aktywność i żyzność gleby, a także dostarcza jej cennych składników odżywczych. Ponadto rośliny poplonowe wykorzystywane są na zbiór zielonej masy, zielonkę, siano czy kiszonkę.

W naszym asortymencie znajdziesz nasiona poplonowe, które idealnie sprawdzą się na dużych powierzchniach gospodarstw rolnych oraz w przydomowych ogródkach.

Dlaczego warto zainwestować w nasiona poplonowe?

Nasiona poplonowe w dużym stopniu przyczyniają się do poprawy warunków glebowych, stanowiąc ochronę przed wysuszeniem i intensywnymi opadami. Zatrzymują składniki odżywcze i mineralne w glebie, jednocześnie zwiększając ilość zawartej w niej materii organicznej. Zmniejszają także zasolenie gleby, które może być spowodowane nadmiernym stosowaniem nawozów mineralnych.

Jak poprawić warunki glebowe na polu?

W naszej ofercie znajdziesz nasiona poplonowe, czyli produkty, które pozwolą Ci na użyźnienie gleby i dostarczenie jej niezbędnych składników odżywczych. Taka mieszanka bywa nazywana również międzyplonami i jest świetną alternatywą na przykład w przypadku braku sianokiszonki. O nasionach poplonowych, które znajdziesz w naszej ofercie, powinieneś wiedzieć przede wszystkim, że skutecznie magazynują pierwiastki, które są gromadzone przez rośliny w okresie letnim i jesiennym. W praktyce oznacza to, że stosując międzyplony, zapobiegniesz wypłukaniu ich do wód gruntowych. Dzięki temu nie dojdzie do skażenia zbiorników wodnych. Klienci, którzy kupują u nas nasiona poplonowe, doceniają je też za to, że zwiększają próchnicę gleby, wpływają na zwiększenie plonu upraw, a do tego skutecznie przełamują jednorodność upraw.

Kiedy i jak siać nasiona poplonowe?

Kiedy i jak siać nasiona poplonowe to istotne pytania, na które każdy rolnik powinien znać odpowiedź. Poplony pełnią ważną funkcję w utrzymaniu zdrowia gleby, poprawie jej struktury oraz zabezpieczaniu przed erozją. Wybór odpowiedniego terminu oraz metody siewu ma kluczowe znaczenie dla sukcesu uprawy poplonów.

Termin siewu nasion poplonowych zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj poplonu, warunki pogodowe oraz cele, jakie chcesz osiągnąć dzięki tej uprawie. Zasadniczo poplony można siać zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. Wiosenne siewy poplonów mają na celu ochronę gleby przed erozją wodną oraz wietrzeniem, a także wspomaganie rozwoju mikroorganizmów glebowych. Latem, po zbiorach głównych roślin, można siać poplony jako międzyplon, który będzie pełnił funkcję ściółki ochronnej dla gleby. Jesienne siewy mają za zadanie zabezpieczyć glebę przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych oraz przygotować ją na kolejny sezon wegetacyjny.

Jeśli chodzi o metody siewu nasion poplonowych, istnieje kilka opcji do wyboru. Tradycyjna metoda polega na siewie rzędowym, gdzie nasiona są rozrzucane w równych odstępach wzdłuż rzędów. Ten sposób jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu, jednak może być czasochłonny. Alternatywą jest siew rozsiewny, który polega na równomiernym rozrzuceniu nasion na całej powierzchni pola. Ta metoda jest szybsza i pozwala na lepsze pokrycie gleby, jednak wymaga zastosowania odpowiedniego rozsiewacza. W przypadku niektórych poplonów, takich jak np. rośliny motylkowate, można również zastosować tzw. siew podsiewowy, czyli wsiewanie nasion poplonu podczas uprawy rośliny głównej. Metoda ta pozwala na oszczędność czasu oraz pracy, gdyż nie wymaga dodatkowego przejścia maszynami po polu. Ważne jest jednak, aby dokładnie zaplanować siew poplonów, tak żeby nie zakłócić wzrostu i rozwoju rośliny głównej.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk