Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
World of Grass

Amerykański trawnik

Unikatowa mieszanka samozagęszczająca. Jej cechą szczególną jest skład - tylko najlepsze odmiany kostrzewy trzcinowej. Posiada również ekstra wysokiej jakości nawóz mineralny. Mieszanka o wszechstronnym zastosowaniu na tereny przydomowe, osiedlowe i ogrody. Dobrze znosi intensywne użytkowanie. Ze względu na specjalny skład charakteryzuje się super wytrzymałością. 

Skład:

50% trawa zaprawiana Nano Groo Super Start

Skład mieszanki traw:

  • Kostrzewa trzcinowa 90% trzy odmiany
  • Wiechlina łąkowa-10%

50% nawóz do trawników wymieszany z trawą


Specyfikacja
Producent
Marka
World of Grass
Wydajność
1 kg na 45 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton)
od 
3349

"Amerykański Trawnik"

Mieszanka traw „Amerykański trawnik” zawiera różne odmiany kostrzewy trzcinowej, a także wiechlinę łąkową. Największą zaletą mieszanki jest silnie, szybkie zagęszczanie. Nadaje się do zakładania nowych trawników, a także do likwidacji pustych miejsc na trawniku po zimie (w ramach zabiegów regeneracyjnych).

„Amerykański trawnik” – najważniejsze informacje

„Amerykański trawnik” od World of Grass składa się z gatunków i odmian charakteryzujących się bardzo szybkim wzrostem i zagęszczaniem. Trawa łatwo regeneruje się po koszeniu. Rozrasta się ekspansywnie, co można wykorzystać m.in. na nieużytkach i w przedogródkach. Jest wytrzymała na niekorzystne czynniki stresotwórcze, np. niedobór wody, mrozy, a nawet podtapianie. Jest jedną z najodporniejszych mieszanek znoszących intensywne udeptywanie.

Trawa samozagęszczająca „Amerykański trawnik” – gdzie ją wykorzystywać?

Mieszanka traw „Amerykański trawnik” dobrze sprawdza się w przydomowych ogrodach, a także w zieleni miejskiej. Jest atrakcyjna, gdyż tworzy gęsty, jednolity, zielony dywan, a przy tym toleruje różne warunki glebowe, świetlne i wilgotnościowe. Można ją siać na nieużytkach i w przedogródkach (miejsce pomiędzy ogrodzeniem, a chodnikiem lub jezdnią). Kostrzewa trzcinowa znajdująca się w mieszance jest na tyle wytrzymała, że wykorzystuje się ją nawet na pastwiskach.

Skład mieszanki „Amerykański trawnik”

W składzie trawy „Amerykański trawnik” dominuje kostrzewa trzcinowa (w trzech wariantach odmianowych). Ma 90% udziału. Dodatkiem jest domieszka (10%) wiechliny łąkowej, która również charakteryzuje się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki i udeptywanie.
W porównaniu z kostrzewą trzcinową rośnie nieco wolniej.

Nasiona traw „Amerykański trawnik” zostały zaprawione stymulatorem wzrostu Nano Groo Super Start. W opakowaniu znajduje się początkowa dawka nawozu. To gwarantuje szybkie i równomierne kiełkowanie.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk