Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Gazon dekoracyjny

Jest to mieszanka traw wysokiej jakości do użytkowania mniej intensywnego. Przeznaczona jest na trawniki ozdobne, wolnorosnące i reprezentacyjne. Mieszanka ta charakteryzuje się piękną zieloną barwą i powolnym wzrostem.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 25%,
  • Życica trwała 30%,
  • Wiechlina łąkowa 10,
  • Kostrzewa czerwona 15%,
  • Kostrzewa czerwona 10%,
  • Kostrzewa owcza/szczeciniasta 10%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5 kg (worek papierowy)
od 
3079

Gazon dekoracyjny

Zadbany, gęsty trawnik tworzący jednolity, zielony dywan to wizytówka każdego ogrodu i chluba jego właściciela. Wymaga pielęgnacji, ale odwdzięcza się pięknym wyglądem, kojąco wpływa na oczy i pozwala lepiej wyeksponować inne obiekty, takie jak rabaty kwietne, skalniak lub elementy małej architektury. Jaką trawę na trawnik warto wybrać?

Trawnik bez koszenia – czy to jest możliwe?

Trawnik dla utrzymania dobrego wyglądu powinien być regularnie koszony. Bez tego zabiegu trawa zakwita i traci swoje walory. Poszczególnie mieszanki różnią się szybkością wzrostu i tym samym częstotliwością koszenia. W tym aspekcie pozytywnie wyróżnia się Gazon dekoracyjny, który charakteryzuje się w powolnym wzrostem, dzięki czemu jest mniej pracochłonny. Pozwala założyć „trawnik dla leniwych” (lub zapracowanych).

Dlaczego jeszcze warto wybrać gazon dekoracyjny?

Gazon dekoracyjny to mieszanka traw wysokiej jakości. Umożliwia wprowadzenie do ogrodu gęstego, pokazowego trawnika. W porównaniu z innymi mieszankami wyróżnia się walorami dekoracyjnymi, a w szczególności jednolitą, żywozieloną barwą. To jednocześnie trawa rekreacyjna, która jest przeznaczona do mniej intensywnego użytkowania. Nadaje się do założenia efektywnego trawnika przed domem, przy oczku wodnym lub w pobliżu rabat. Ponadto warto ją wprowadzić tam, gdzie koszenie jest utrudnione, np. na niewielkich skarpach i zboczach. Jest także wydajna: 1kg nasion trawy wystarcza do założenia 40m2 trawnika. To się po prostu opłaca!

Gazon dekoracyjny z Iławy – skład gatunkowy

W mieszance dominuje życica trwała. Gatunek wykształca silny system korzeniowy, ma duże potrzeby wodne i pokarmowe. Decyduje o efektownym wyglądzie Gazonu dekoracyjnego. Ponadto w skład mieszanki traw wchodzą kostrzewy: czerwona, a także szczeciniasta/owcza zawiera także dodatek wiechliny łąkowej, która intensywnie krzewi się i tworzy gęstą darń, nawet na zboczach. Gazon dekoracyjny zaleca się wysiewać w miejscach słonecznych lub lekko osłoniętych.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk