Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Znaczenie traw pastwiskowych w żywieniu bydła

0

Odpowiednie żywienie zwierząt hodowlanych wymaga kupna dobrej jakości paszy. Oprócz tego rozwiązaniem godnym uwagi jest również wysiew traw pastwiskowych, które stanowią paszę przeznaczoną dla bydła oraz koni. Czym się charakteryzują takie trawy i jakie mają znaczenie w kontekście żywienia zwierząt?

Dlaczego odpowiednia trawa pastwiskowa ma znaczenie dla żywienia zwierząt?

Sposób żywienia bydła jest niezwykle istotny w kontekście dostarczenia niezbędnych składników odżywczych zwierzętom. Właśnie dlatego wybierając mieszanki traw pastwiskowych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Poszczególne produkty są przeznaczone do różnych rodzajów gleby, a także dla określonych zwierząt hodowlanych. Jeśli natomiast chodzi o skład i zawartość procentową poszczególnych mieszanek, to najczęściej opierają się na kostrzewie oraz życicy. Dzięki temu są optymalne dla bydła, ponieważ:

  • są smakowite,
  • stanowią dobrze zbilansowane źródło energii,
  • dostarczają niezbędne mikroelementy i makroelementy,
  • zapobiegają chorobom metabolicznym (są lekkostrawne).

Jak wybrać właściwą trawę pastwiskową?

Dobór odpowiedniej trawy pastwiskowej jest niezwykle ważny, aby zapewnić niezbędne wartości odżywcze zwierzętom, które będą się nią żywić. Jedną z ważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, jest wybór produktów pochodzących od sprawdzonych producentów. Na szczególną uwagę zasługują takie marki, jak Graminex, Agronas czy Najlepsze Trawy z Iławy, które w razie potrzeby można również kupić w formie mieszanki traw łąkowo-pastwiskowych albo kośno-pastwiskowych.
Dobrze, jeśli wybrane produkty nie tracą na jakości na skutek działania szkodliwych warunków atmosferycznych oraz udeptywania. Kolejną kwestią jest siła kiełkowania. Ponadto większość mieszanek jest dedykowanych konkretnym rodzajom gleby – niektóre nadają się na grunty mineralne, inne na gleby okresowo suche. Poza tym podczas zakupów należy również zwrócić uwagę na to, jakie jest ich przeznaczenie. Niektóre z nich najlepiej się sprawdzą w formie sianokiszonki albo kiszonki, inne natomiast są dedykowane do spasania.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk