Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Gdzie najlepiej umieścić karmnik dla ptaków?

0

Zbliżająca się zima to okres, w którym warto pomyśleć o naszych zwierzęcych przyjaciołach. Mroźne miesiące to czas, kiedy szczególnego wsparcia potrzebują ptaki. Mowa tutaj przede wszystkim o dokarmianiu. Aby im pomóc, dobrze nie tylko wybierać odżywcze karmy składające się z wielu zbóż, ale również zapewnić miejsce, w którym będą mogły ją bezpiecznie i komfortowo spożywać. Gdzie najlepiej umieścić karmnik dla ptaków i jaki produkt wybrać?

Jakie miejsce do powieszenia karmnika dla ptaków jest najlepsze?

Pomoc zwierzętom powinna być wcześniej przemyślana. Chodzi przede wszystkim o to, aby dokarmianie nie wiązało się z niebezpieczeństwem. Jeśli chodzi o ptaki, to jedną z ważniejszych kwestii jest wybór dobrej jakości karmy dla dzikich ptaków. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na to, gdzie zostanie powieszony karmnik. Najlepiej sprawdzą się miejsca blisko gęstych drzew lub krzewów. Wówczas ptasi przyjaciele będą czuć się bezpiecznie i będą mogli obserwować otoczenie.

Najlepiej, jeśli rośliny będą miały kłujące gałązki. Gorszym wyborem będzie powieszenie karmnika przy grubych konarach. To duże zagrożenie, ponieważ takie miejsca są łatwo dostępne dla kotów. Rozsądne będzie również powieszenie go na drzewie lub pergoli na specjalnej lince. Należy jednak wówczas pamiętać o zapewnieniu odpowiednio dużej pustej przestrzeni wokół, aby uniemożliwić dostęp innym zwierzętom.

O czym jeszcze pamiętać, montując karmnik dla ptaków?

Wybór odpowiedniego miejsca to nie wszystko, aby zapewnić ptakom bezpieczną przestrzeń do jedzenia. Oprócz tego wieszając karmnik dla ptaków, trzeba też zadbać o solidne mocowanie. Może to być na przykład dobrej jakości wieszak. Istotny jest też dobór odpowiedniego karmnika. Najlepiej sprawdzą się modele wykonane z dobrej jakości drewna. Oprócz tego dobrze, jeżeli są wyposażone w pochyłe daszki. Dzięki temu odprowadzanie wody opadowej jest łatwiejsze. Pojemniki powinny pomieścić spore ilości karmy, aby ptactwu nie zabrakło pożywienia oraz nie trzeba było zbyt często ich uzupełniać.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk