Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Czym charakteryzuje się trawa gazonowa? 

0

W sklepach ze specjalistycznymi mieszankami traw dostępne są rozmaite produkty, które można dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb, miejsca wysiewu czy warunków gruntowych i pogodowych. Jednym z rodzajów, które zasługują na szczególną uwagę, jest trawa gazonowa. Czym się charakteryzuje, jakie są jej zalety i w jakich miejscach najlepiej się sprawdzi?

Czym jest trawa gazonowa i do czego można ją wykorzystywać?

Poszukując odpowiedniego gatunku trawy do ogrodu, na boisko czy w inne miejsce, warto zwrócić uwagę na to, na jakie czynniki będzie narażona. Wyróżniamy bowiem mieszanki traw sportowych, dekoracyjnych czy uniwersalnych. Jeśli chodzi o omawianą trawę gazonową, to do podstawowych cech, które ją wyróżniają, możemy zaliczyć przede wszystkim gęstość i soczyście zielony kolor,  który można uzyskać, odpowiednio pielęgnując trawnik. Ponadto uniwersalna trawa gazonowa jest również odporna na sporadyczne deptanie, dlatego nadaje się do umiarkowanego użytkowania. Z tego powodu często wybierana jest do:

  • przydomowych ogrodów,
  • terenów zielonych przy wielorodzinnych blokach mieszkalnych,
  • terenów zielonych przy biurowcach.

Oprócz wspomnianych wyżej cech trawa gazonowa wyróżnia się też stosunkowo szybkim kiełkowaniem, dzięki czemu niedługo po zasadzeniu można cieszyć się pięknym dywanem. Ponadto tworzy gęsty i zwarty trawnik i nadaje się do wykorzystania na różnych podłożach – lekkich i piaszczystych glebach, gliniastych i ciężkich podłożach.

Jak dbać o trawę gazonową?

Aby cieszyć się estetyczny i zdrowym trawnikiem gazonowym, trzeba o niego odpowiednio dbać. Mowa tutaj nie tylko o stosowaniu nawozów mineralnych, ale również o zapewnieniu właściwych warunków do wysadzania oraz codziennej pielęgnacji. Kluczowe jest bowiem, aby gleba miała odpowiednie parametry oraz usunięcie z niej chwastów i spulchnienie.

Jeśli natomiast chodzi o dbanie o nią po wysiewie, to prace nie są zbyt wymagające. Wystarczy umiarkowanie ją podlewać i regularnie nawozić. Warto jednak podkreślić, że zalecenia producentów mogą się różnić w zależności od konkretnej mieszanki, dlatego należy się z nimi zapoznać, aby zapewnić trawnikowi jak najlepsze warunki do wzrostu.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk