Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Wysiew
Trawnik

Mieszanka traw Safari jako przykład mieszanki łąkowej

0

Rolnicy zajmujący się hodowlą zwierząt stają przed wyzwaniem zapewnienia im odpowiedniego pożywienia. Jednym ze sposobów jest kupno mieszanki traw łąkowych, aby stworzyć wysokiej jakości łąki o bogatych plonach. Kupując je, warto sięgać po produkty od sprawdzonych marek, w których skład wchodzą wyłącznie starannie dobrane nasiona traw. Dobrym przykładem jest mieszanka traw Safari. Czym się wyróżnia i dlaczego jest godna uwagi?

Czym się wyróżnia mieszanka traw Safari?

Osobom, które poszukują mieszanek traw łąkowych, zwykle zależy przede wszystkim na tym, aby wybrany produkt był dobrej jakości i stanowił odpowiednie pożywienie dla zwierząt. Właśnie dlatego warto zainwestować w mieszankę traw Safari. To produkt, który charakteryzuje duży przyrost plonu z pierwszego zbioru traw. Świetnie się sprawdzi u hodowców bydła. Uzyskane plony z mieszanki traw łąkowych Safari w zależności od potrzeb można przeznaczyć na siano albo na sianokiszonkę.

Jakie składniki można znaleźć w mieszankach łąkowych Safari?

Wybierając odpowiednią mieszankę traw łąkowych, należy również zwrócić uwagę na jej skład. Jeśli chodzi o produkty Safari, to bazują na życicy trwałej, która jest świetnym posiłkiem dla zwierząt. Dzieje się tak, ponieważ jest bogata w sole mineralne i ma dużo składników odżywczych, przy czym jednocześnie posiada niewiele ciężkostrawnych składników, na przykład azotanów i krzemu. Ponadto w mieszance można znaleźć również kostrzewę łąkową, której pędy są bogate w cukry, białka i związki mineralne, a do tego jest wysoce strawna i smakowita oraz kostrzewę czerwoną i trzcinową. Produkty Safari mają też w składzie tymotkę łąkową, która jest chętnie jedzona przez zwierzęta hodowlane w postaci siana albo zielonki.

Kolejną składową jest kupkówka pospolita, której liście są bogate w białka i sole mineralne, na przykład magnez, wapń, potas, krzem oraz fosfor. Nie sposób nie wspomnieć również o koniczynie łąkowej. Roślina zawiera dużo białka, a do tego jest zasobna w składniki mineralne (potas, fosfor, magnez i wapń). Koniczyna jest szczególnie cenna w połączeniu z paszami energetycznymi dla krów mlecznych. Mieszanki traw łąkowych Safari są nie tylko dobre dla zwierząt, ale również wydajne - 10 kilogramów produktu wystarcza na 0,28 hektara.  


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk