Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Wysiew

O czym pamiętać, kupując nasiona traw gazonowych?

0

Kiedy nadchodzi czas na obsianie trawnika, ważne, aby wybrać odpowiednie nasiona traw gazonowych. Niestety, nie jest to łatwe zadanie, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele różnych odmian i gatunków. Przy wyborze nasion warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, takich jak: rodzaj gleby, warunki klimatyczne, intensywność użytkowania trawnika oraz preferencje estetyczne. Odpowiedni wybór nasion pozwoli na uzyskanie pięknej i zdrowej trawy, która zachwyci nie tylko domowników, ale także sąsiadów i przechodniów. Warto więc przeznaczyć trochę czasu i uwagi na zakup nasion traw gazonowych, aby cieszyć się pięknym i zielonym trawnikiem przez wiele sezonów.

Czym są trawy gazonowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Trawy gazonowe to rośliny, które najczęściej są uprawiane w celu uzyskania pięknej i estetycznej murawy na trawniku. Są to rośliny zielone, nisko rosnące, które cechują się wysoką odpornością na suszę i niskie temperatury. Trawy gazonowe można podzielić na dwie grupy: trawy ozdobne i trawy użytkowe. Trawy ozdobne charakteryzują się ładnym wyglądem, intensywnie zielonym kolorem oraz dużą różnorodnością gatunkową. Trawy użytkowe natomiast są bardziej odporne na intensywną eksploatację. Sprawdzają się nie tylko jako podłoże do częstego chodzenia, a także do uprawiania różnego rodzaju sportów.

Polecane mieszanki traw gazonowych

Wybór odpowiedniej mieszanki gazonowej jest kluczowy dla uzyskania pięknego i zdrowego trawnika. Najlepiej wybrać specjalną mieszankę traw gazonowych, która będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom. Na rynku dostępne są różne mieszanki, np. do trawników w miejscach zacienionych lub nasłonecznionych, do terenów rekreacyjnych czy na place zabaw. Warto również zwrócić uwagę na skład mieszanki. Najlepsze mieszanki składają się z kilku różnych gatunków traw, dzięki czemu trawnik jest bardziej odporny na choroby i uszkodzenia mechaniczne. W ciepłych rejonach Polski warto wybrać mieszanki z gatunkami traw, które dobrze znoszą wysokie temperatury i okresową suszę.

Dobór gatunku traw do przeznaczenia i umiejscowienia trawnika

Dobór odpowiedniego gatunku traw to klucz do sukcesu w postaci pięknego i zdrowego trawnika. W zależności od jego planowanego przeznaczenia (czy ma służyć jako boisko do piłki nożnej, czy też będzie to jedynie ozdobny skrawek zieleni), należy wybrać właściwy gatunek o odpowiednich właściwościach. Oprócz przeznaczenia warto też zwrócić uwagę na umiejscowienie trawnika. Trawniki położone na północnych stokach są bardziej narażone na mrozy, natomiast trawniki usytuowane na południu są bardziej narażone na susze, co wpływa na wybór gatunków traw. Należy pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najlepsza mieszanka traw nie da nam pożądanych efektów. Właściwe nawadnianie, koszenie i stosowanie nawozów to kluczowe czynniki wpływające na kondycję każdego trawnika. W naszej ofercie zgromadziliśmy szeroki wybór mieszanek traw gazonowych przeznaczonych do różnych zastosowań, dzięki czemu każdy znajdzie tu najlepsze nasiona dla siebie. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu!

 


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk