Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Akcesoria polecane dla początkujących hodowców pszczół

0

Bycie pszczelarzem to zajęcie, które ma wiele zalet. To nie tylko niekończące się zapasy miodu, ale również możliwość rozkręcenia biznesu i bardzo wymagające zajęcie, do którego niezbędna jest cierpliwość oraz pasja. Należy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem przygody z pszczelarstwem trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę, a także skompletować zestaw akcesoriów. W co powinien się zaopatrzyć początkujący pszczelarz?

Ubiór i narzędzia dla pszczelarza

Zajmowanie się hodowlą pszczół jest niezwykle wymagającym i czasochłonnym zajęciem. Przed rozpoczęciem swojej przygody i zakupem uli czy domków dla pszczół warto zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort. Mowa tutaj nie tylko o zdobyciu odpowiedniej wiedzy, ale również o zakupie stroju. Kompletując garderobę początkującego pszczelarza, trzeba zadbać o to, aby odzież była oddychająca, wytrzymała i zapewniająca widoczność. Do podstawowych elementów, które należy nabyć, zaliczamy:

  • kapelusz z siatką,
  • kombinezon,
  • bluzę,
  • rękawice,
  • wysokie buty,
  • oddychające skarpety.

Nie sposób nie wspomnieć również o tak zwanym drobnym sprzęcie pasiecznym. Na początku przygody z hodowlą pszczół trzeba nabyć zmiotkę pszczelarską, dłuto z rozpierakiem, nóż do odsklepiania i podkurzacz kwasoodporny. Oprócz tego przyda się również drut nierdzewny do ramek oraz sito do miodu.

Jakie ule wybrać do pasieki początkującego pszczelarza?

Do akcesoriów, których nie może zabraknąć w pasiece początkującego pszczelarza, musimy zaliczyć oczywiście ule dla pszczół. Niezależnie od tego, czy pasieka ma być amatorska, czy może profesjonalna, bardzo ważny jest wybór uli najwyższej jakości. Powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewnią dobrą wentylację oraz optymalną temperaturę wewnątrz.
Dobrze sięgnąć po produkty wykonane ze styropianu i pianki, ponieważ dodatkowo są lekkie. Ule powinny mieć wloty skierowane w stronę największego nasłonecznienia. Ponadto pszczelarz musi pamiętać, by nie ustawiać ich zbyt blisko siebie, aby zapewnić owadom łatwy wylot oraz powrót do ula.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk