Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Trawy jako element dekoracyjny

0

Mieszanki trawnikowe często są kojarzone ze specjalistycznymi produktami, na przykład sportowymi na boiska czy pastwiskowymi do karmienia zwierząt hodowlanych. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze mieszanki traw dekoracyjnych, które jak sama nazwa wskazuje, pełnią przede wszystkim funkcje ozdobne. Z jakich gatunków się składają, czym się wyróżniają i gdzie najlepiej je wysiewać?

Mieszanki gazonowe na trawniki dekoracyjne

Zastanawiając się nad tym, czym najlepiej wysiać trawnik dekoracyjny, warto sięgnąć po produkty, w których składzie przeważają mieszanki gazonowe. Charakteryzują się nie tylko wysoką jakością, ale również gwarantują otrzymanie zwartego i gęstego trawnika. Ponadto darń dzięki nim stanie się miękka i będzie miała intensywny kolor. Aby cieszyć się takim efektem, trzeba jednak dbać o trawę.
Mowa tutaj przede wszystkim o regularnym koszeniu, stosowaniu nawozów mineralnych oraz o podlewaniu. Trawy dekoracyjne świetnie się komponują właściwie z każdą roślinnością. Będą ładnie wyglądać pod koronami drzew. W zależności od potrzeb można je stosować jako produkt okrywowy albo zadarniający. Ponadto doskonale się sprawdzą w towarzystwie roślin cebulkowych oraz wypełnią pustą przestrzeń przy rabacie.

Jakie gatunki traw można znaleźć w gazonowych mieszankach dekoracyjnych?

W sklepach dostępny jest szeroki wybór traw dekoracyjnych. Na szczególną uwagę zasługują produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. W naszej ofercie znajdują się na przykład mieszanki od Nasiennika, Najlepszych Traw z Iławy, firmy Graminex czy World of Grass. Mogą mieć różny skład, jednak najczęściej w mieszankach traw dekoracyjnych znajdują się:

  • kostrzewa czerwona, która sprawdzi się na suchych i słabych glebach,
  • życica trwała wyróżniająca się odpornością na udeptywanie,
  • wiechlina łąkowa, która ma wysoką zdolność darniotwórczą i intensywne krzewienie,
  • kostrzewa szczeciniasta, która doskonale znosi niskie koszenie i odrasta równomiernie.

Wiele mieszanek wyróżnia się zdolnością samozagęszczania, a niektóre mają dodatek nawozu organicznego, który przyczynia się do szybszego wzrostu.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk