Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Bestseller
Polecany
Najlepsze Trawy z Iławy

Mieszanka sportowa

Trawnik ten przeznaczony jest do intensywnego użytkowania. Ciemnozielona gęsta darń, doskonale sprawdza się na boiskach sportowych oraz terenach rekreacyjnych np. place zabaw, pola namiotowe oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególnie duża odporność na deptanie i intensywne użytkowanie.

Skład procentowy:

  • życica trwala 40%,
  • życica trwała 25%,
  • wiechlina łąkowa 5%,
  • wiechlina łąkowa 5%,
  • kostrzewa czerwona 15%,
  • kostrzewa czerwona 5%,
  • kostrzewa owcza/szczecinista 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 1 kg (worek foliowy), 2 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy), 25 kg (worek papierowy)
od 
2675

Mieszanka sportowa

Zdarza się, że trawnik jest intensywnie – codziennie – użytkowany. Obejmuje to m.in. deptanie i  uszkodzenia źdźbeł. Do takich sytuacji dochodzi nie tylko na boiskach sportowych czy polach golfowych, ale także w przydomowym ogrodzie. W końcu jest to jedno z najpraktyczniejszych miejsc do zabawy z dziećmi. Co wtedy robić? Najlepiej takie sytuacje przewidzieć i od razu postawić na mocną oraz wytrzymałą Mieszankę sportową z Iławy.

Mieszanka sportowa z Iławy – jakie ma zalety?

Największą zaletą Mieszanki sportowej z Iławy jest „nadprogramowa” wytrzymałość. Służy do zakładania trawników, które znoszą codzienne, deptanie, rozrywanie i uszkadzanie źdźbeł. Można po nim biegać w ciężkim obuwiu lub butach sportowych. Znosi nawet takie traktowanie. Lepiej od wielu innych mieszanek reaguje na niskie koszenie (oczywiście i tak zaleca się tego unikać). Szybko regeneruje się po skróceniu źdźbeł. Jest mało podatna na choroby.

Gdzie wykorzystać Mieszankę sportową?

Główne zastosowanie Mieszanki sportowej to zazielenianie obiektów o przeznaczeniu sportowym (boiska, pola golfowe) i miejsc użyteczności publicznej (parki, pola namiotowe, place zabaw). Ponadto bardzo dobrze sprawdza się w przedogródkach (teren pomiędzy ogrodzeniem a jezdnią/chodnikiem) oraz w przydomowych ogrodach. Może pełnić funkcję trawnika rekreacyjnego. Mieszanka sportowa ogranicza ryzyko zniszczenia trawnika podczas częstych zabaw z dzieckiem czy czworonogiem. Pozwala na grę w piłkę i ogólnie pojęty aktywny wypoczynek na trawniku.

Skład Mieszanki sportowej z Iławy

Głównym, dominującym gatunkiem w Mieszance sportowej jest życica trwała (dwie odmiany stanowiące 40 i 25% składu). Decydują o tym, że trawnik jest wytrzymały, mało wymagający i odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Ponadto mieszanka korzysta z gęsto zadarniającej się wiechliny łąkowej (5+5%), kostrzewy czerwonej (15 + 5%), utrzymującej atrakcyjną barwę nawet w trudnych warunkach oraz kostrzewy owczej/szczeciniastej (5%).

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk