Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Czym charakteryzują się trawy pastwiskowe?

0

Trawy pastwiskowe to doskonałe źródło pożywienia dla zwierząt hodowlanych. Ich prawidłowy dobór gwarantuje wysoką jakość plonu, co z kolei przekłada się na dobrą kondycję i stan zdrowotny bydła. Przeznaczone są do różnych rodzajów gleby, a także dla określonych zwierząt hodowlanych – np. krów mlecznych – jednak ich podstawowy skład opiera się na bardzo podobnych roślinach. W artykule opisujemy, czym charakteryzują się trawy pastwiskowe oraz dlaczego warto zdecydować się na ich zakup!

Co wchodzi w skład mieszanek traw pastwiskowych?

Mieszanki traw pastwiskowych różnią się od siebie składem oraz zawartością procentową określonych nasion – w zależności od przeznaczenia. Wśród roślin, na których opiera się większość mieszanek można wyróżnić m.in.: odmiany życicy oraz kostrzewy. Odpowiadają one za dostarczenie niezbędnych składników odżywczych oraz makro i mikroelementów zwierzętom, stanowią smakowite i dobrze zbilansowane źródło energii, które wyróżnia się dobrą strawnością oraz zapobiega chorobom metabolicznym. Ponadto trawy pastwiskowe dobrane są w sposób, który zapewnia wysoką trwałość użytku zielonego, cechując się odpornością na udeptywanie i przygryzanie przez zwierzęta.

Jak wybrać najlepszą trawę pastwiskową?

Wybór trawy pastwiskowej nie może być przypadkowy! Poszczególne produkty mogą dużo lepiej sprawdzać się na konkretnych rodzajach gleby. Wśród gotowych mieszanek można znaleźć m.in. trawy przeznaczone na gleby okresowo suche czy grunty mineralne, lecz także te, które mogą być użytkowane na wszystkich rodzajach gleby z dostateczną wilgotnością. Trawy pastwiskowe różnią się także przeznaczeniem: mogą być uprawiane na spasanie, sianokiszonkę oraz kiszonkę. Istnieją także produkty specjalistyczne, które stosuje się w żywieniu np. krów mlecznych, opierającym się na dostarczaniu zwierzętom wysokoenergetycznej paszy.

Niezależnie od tego, jaką trawę pastwiskową wybierzesz, zdecyduj się na zakup mieszanki od zaufanego producenta. Warto zwrócić także uwagę na jej czystość oraz siłę kiełkowania. Przemyślany i odpowiednio dobrany skład gwarantuje bowiem najlepsze efekty, co przekłada się na możliwość intensywnego użytkowania przez wiele lat.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk