Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Mieszanki traw polecane do parków i skwerów publicznych

0

Trawniki są nieodłącznym elementem przestrzeni miejskiej, a najczęściej spotyka się je w parkach i na skwerach. Zadbana zielona powierzchnia ma nie tylko walory dekoracyjne, ale także praktyczne – tworzy powierzchnię czynną biologicznie i rezerwuar tlenu, umożliwiając przy tym retencję wody, a ponadto pozwala mieszkańcom miast zrelaksować się wśród kojącej zieleni. Miejskie trawniki nie mają jednak łatwego życia. Często bywają zadeptywane, zaniedbane, wysuszone lub zbyt rzadko koszone. Ponadto są narażone na intensywne nasłonecznienie lub przeciwnie – głęboki cień. Wszystko to trzeba mieć na uwadze, wybierając mieszanki nasion traw przeznaczone do miejskich terenów zielonych. Na szczęście wiodący producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując wyroby skomponowane z myślą o parkach i skwerach. Oto niektóre z nich.

Agronas VIP – mieszanki traw do miejskich terenów zielonych

Całą linię mieszanek przeznaczonych do obsiewania miejskich terenów zielonych, a także boisk i placów zabaw stworzyła firma Agronas – są to mieszanki traw VIP. Warto wśród nich zwrócić uwagę na:

  • Agronas VIP Universal – dobrze znoszącą średnio intensywne użytkowanie, mało wymagającą pod względem warunków glebowych i zimotrwałą;
  • Agronas VIP Sunshine – na gleby suche i mało żyzne, sprawdzi się w miejscach mocno nasłonecznionych;
  • Agronas VIP Renovation – do szybkiej i skutecznej odnowy zniszczonych trawników.

Godna uwagi jest także mieszanka Parkowa przeznaczona do miejsc zacienionych takich jak trawniki rosnących pod rozłożystymi drzewami na skwerach i w parkach. Cieniolubne trawy wchodzące w jej skład nie wymagają częstego koszenia, dając równą, estetyczną darń.

Nasiona do parków i skwerów marki Najlepsze Trawy z Iławy

Szukając mieszanek traw do parków i skwerów, dobrze jest zapoznać się z ofertą firmy Najlepsze Trawy z Iławy. Proponowane przez nią mieszanki do miejskich trawników to między innymi:

  • Trawnik Uniwersalny – polecany na tereny rekreacyjne, mocno eksploatowane, oraz ozdobne zieleńce, o niewielkich wymaganiach glebowych;
  • Safari – idealne do suchych i nasłonecznionych placów;
  • Golden Line Universal – do trawników ozdobnych i rekreacyjnych, nie wymaga częstego koszenia, doskonała do terenów aktywnego wypoczynku.

Mieszanki tej marki cenione są za doskonały stosunek ceny do jakości oraz fakt, że sprawdzają się również na gruntach „specjalnych”, o szczególnie dużych wymaganiach.

Mieszanki parkowe od Graminex oraz World of Grass

Propozycji mieszanek parkowych można szukać również w asortymencie firm Graminex i World of Grass:

  • Mieszkanka Rekreacyjna World of Grass – odporna na wydeptywanie, ze zdolnością samoregeneracji, tworząca gęste i trwałe zadarnienie;
  • Relax Graminex – do parków, ogrodów i miejsc rekreacji, sprawdzi się także w zieleni miejskiej, przy ciągach komunikacyjnych i wokół akwenów;
  • Universal Graminex – mieszanka o wszechstronnym zastosowaniu, między innymi do trawników osiedlowych i rekreacyjnych na różnych rodzajach gleb.

Wybierając mieszanki trawnikowe do parków i skwerów, trzeba mieć na uwadze panujące w danym miejscu warunki – wówczas szanse, że powstanie piękny i funkcjonalny trawnik znacznie rosną!


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk