Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Które mieszanki traw najlepiej nadają się na miejsca nasłonecznione?

0

Utrzymanie zdrowego i soczyście zielonego trawnika nie zawsze jest proste. Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacjach, w których trawa jest narażona na działanie trudnych warunków. Doskonałym przykładem są miejsca nasłonecznione. Często zdarza się tak, że nie prezentują się zbyt estetycznie, a trawa, którą są obsadzone, jest przesuszona. Jakie mieszanki traw najlepiej wybrać, aby temu zapobiec i jak o nie dbać?

Jakie gatunki traw najlepiej znoszą silne nasłonecznienie? 

Przed zakupem traw do wysiewu ogrodu lub innego miejsca, warto zweryfikować, na działanie jakich czynników będą narażone. Jeśli chodzi o obszary, które znajdują się na słońcu, to najlepiej sięgać po mieszanki traw na miejsca nasłonecznione, które są dedykowane do zadań specjalnych. Jeżeli chodzi o ich skład, to dobrze się sprawdzą produkty, które zawierają:

  • kostrzewę trzcinową, która doskonale znosi niekorzystne warunki termiczne oraz wilgotnościowe,
  • kostrzewę czerwoną, która sprawdzi się do zadarniania terenów trudnych i charakteryzuje się dobrym zadarnianiem,
  • kostrzewę szczeciniastą, która oprócz intensywnego nasłonecznienia dobrze znosi też inne trudne warunki, na przykład dużą emisję zanieczyszczeń (sprawdzi się na lotniskach),
  • życicę trwałą, która się szybko rozrasta, a jednocześnie jest żywotną trawą,
  • wiechlinę łąkową, która oprócz nasłonecznienia świetnie znosi też spasanie, niskie koszenie i wyróżnia się intensywnym krzewieniem.

Jakie mieszanki traw najlepiej wybrać na miejsca nasłonecznione? 

Wybór odpowiedniego produktu pomaga poradzić sobie z problemem wysychającej czy więdnącej trawy w miejscach nasłonecznionych. Oprócz tego należy też zadbać o regularne podlewanie oraz stosować nawozy mineralne lub naturalne. Aby otrzymać satysfakcjonujące efekty, warto sięgać wyłącznie po trawy pochodzące od sprawdzonych producentów. Najlepiej sprawdzą się mieszanki na miejsca nasłonecznione Safari, Nasiennik, Graminex, Agronas oraz Najlepsze Trawy z Iławy, które składają się z odpowiednio skomponowanych gatunków traw.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk