Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Jak wybrać trawę do ogrodu?

0

Wybór najlepszych mieszanek traw

Pierwsza decyzja zakupowa przed założeniem trawnika dotyczy wyboru mieszanki traw. Od odpowiedniego doboru gatunkowego i proporcji poszczególnych gatunków zależy jak dobrze trawnik będzie sprawdzał się w określanych warunkach. Jak wybrać najlepszą mieszankę traw?

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-01.png

Trawa trawie jest nierówna, gdyż poszczególne mieszanki nasion różnią się doborem gatunkowym i proporcjami poszczególnych gatunków. Jednocześnie dzięki temu łatwo można dostosować je do warunków oraz potrzeb. Przemyślany wybór mieszanki traw pozwoli na uzyskanie gęstego, dobrze rozkrzewionego trawnika, który stanie się wizytówką ogrodu.

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-02.png

Trawy o wszechstronnym zastosowaniu

UNIVERSAL jest najbardziej uniwersalną mieszanką traw radzącą sobie w różnorodnych stanowiskach i przy intensywnym użytkowaniu. Mieszanka traw gazonowych jest przeznaczona do zakładania trawników na terenach ozdobnych i rekreacyjnych. Jest na tyle wytrzymała, że poleca się ją na tereny zielone, do obsiewu dróg, placów i ciągów komunikacyjnych. Gwarantuje zwartą darń i intensywną zieloną barwę na wszystkich rodzajach gleb.

Na terenach rekreacyjnych i w zieleni miejskiej dobrze sprawdza się RELAX. Podobnie jak UNIVERSAL poleca się ją siać wzdłuż ciągów komunikacyjnych, a dodatkowo także wokół zbiorników wodnych. Efektownie prezentuje się w parkach, ogrodach oraz miejscach aktywnego wypoczynku.

Jeśli zależy nam na trawie klasy premium, warto zwrócić uwagę na GAZON, zimotrwałą mieszankę traw gazonowych najwyższej jakości. Tworzy ekskluzywny trawnik o wybitnej kolorystyce. Efektownie prezentuje się zarówno w ogrodach przydomowych, na trawnikach wokół budynków mieszkalnych, a także na terenach sportowych o lekkim użytkowaniu.

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-03.png

Trawy na tereny nasłonecznione, a zacienione – jak dobrze wybrać?

Kluczem do stworzenia gęstego, zielonego dywanu i zadowolenia z wykonanej pracy jest wybór mieszanki traw dopasowanej do warunków. Trawa w miejscach słonecznych musi mieć duże zdolności regeneracyjne i odznaczać się dobrą wytrzymałością na susze. Takie kryteria spełnia HOLLYWOOD SUN. To dekoracyjna mieszanka traw na miejsca suche i nasłonecznione. Gwarantuje zwartą murawę o pięknym zielonym kolorze. Efektownie prezentuje się na trawnikach ozdobnych i reprezentacyjnych, a także w ogrodach przydomowych. Nadaje im elegancki wygląd.
Stanowiska zacienione są newralgiczne – w takich warunkach trawy często nie chcą harmonijnie rozwijać się i sprawiają problemy. W tym wypadku trzeba więc skorzystać z nasion traw o mniejszych wymaganiach świetlnych, np. SHADE na miejsca zacienione. Murawa po wysiewie mieszanki charakteryzuje się intensywnym, żywym kolorem. Jest szczególnie zalecana do parków, mało nasłonecznionych ogrodów oraz trawników pod koronami drzew.

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-04.png

Mieszanki traw do „zadań specjalnych”

Trawa intensywnie użytkowana powinna mieć duże zdolności regeneracyjne (często kosi się ją niżej niż trawniki rekreacyjne), musi charakteryzować się niezłą odpornością na przesuszenie, silnym krzewieniem i co najważniejsze – dużą wytrzymałością na deptanie. Wybierając trawę do „zadań specjalnych” warto rozważyć dwie poniższe mieszanki.
Pierwsza z nich to WEMBLEY, umożliwiająca założenie dekoracyjnego trawnika wybitnie odpornego na deptanie. Mieszanka jest zalecana na tereny o intensywnym użytkowaniu — pola golfowe, boiska oraz inne tereny sportowe, a także trawniki wokół budynków. Nadaje im elegancki, prestiżowy wygląd.

Kolejna propozycja to mieszanka traw SPORT– na obiekty sportowe. To mieszanka traw najwyższej jakości do zakładania trawników na obiektach sportowych, tj. boiskach, stadionach oraz innych miejscach intensywnie użytkowanych. Gwarantuje gęstą murawę odporną na deptanie i rozrywanie.

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-05.png

Łąka kwietna zamiast trawnika?

Łąka kwietna to jeden z najmodniejszych ogrodowych trendów. Jest piękna, pożyteczna (to raj dla owadów), a przy tym nie wymaga wiele pracy. Warto przeznaczyć część ogrodu właśnie pod taki barwny, naturalny element. Pożądany efekt łanów dzikich kwiatów osiągnie się wysiewając FLOWERING MIX. Mieszanka nasion traw i kwiatów przeznaczona do zakładania łąki jest łatwa w utrzymaniu i pielęgnacji. Nie wymaga częstego koszenia, maksymalnie 1-2 razy w sezonie po przekwitnięciu kwiatów.

Produkty marki GRAMINEX® obecne są na rynku krajowym, a także na rynkach zagranicznych, m.in. na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Słowacji, w Czechach, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Wielkiej Brytanii. W mieszankach tej marki stosujemy nasiona z własnej hodowli. To rajgras angielski GRILLA i GRAFFITI, kostrzewa czerwona GROSS i GROBLA, tymotka łąkowa GRAMIA. Dorównują standardem i jakością najlepszym odmianom nasion traw w kraju i zagranicą.

-SKLEP-GRAFIKI-PORADNIK-06.png

Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk