Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Jak dobrać mieszankę traw do podłoża?

0

Dobór odpowiedniej mieszanki traw nie jest prosty. Podczas zakupów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, do jakich celów będzie przeznaczona murawa. Inne nasiona będą odpowiednie na przydomowy trawnik rekreacyjny, a inne na łąkę przeznaczoną pod pastwisko. Oprócz tego kluczowe jest również, na jakim podłożu mieszanki zostaną wysiane. Jak dobierać trawy do warunków glebowych?

Gdzie najlepiej się sprawdzą mieszanki traw uniwersalnych?

Właściciele przydomowych ogrodów, którzy poszukują odpowiednich nasion, często zwracają uwagę na mieszanki traw uniwersalnych. Takie produkty jak sama nazwa wskazuje, mogą być stosowane na rozmaitych gruntach. Ich przeznaczenie jest uzależnione od składu. Na przykład wysokiej jakości trawy od World of Grass sprawdzą się na gruntach o szczególnych wymaganiach.

Dzięki wyselekcjonowanym gatunkom oraz bogactwie w wapń i inne składniki mineralne świetnie poradzą sobie na przykład z mchem. Uniwersalne mieszanki są tworzone z takich gatunków, które będą kiełkowały niezależnie od tego, jaki stopień nasłonecznienia czy specyfikacja gleby występuje na konkretnym obszarze.

A co ze szczególnie trudnymi glebami?

Mimo tego, że mieszanki traw uniwersalnych sprawdzą się w na wielu gruntach, to czasami zdarza się tak, że warunki glebowe są na tyle trudne, że lepiej wybrać inny produkt. Na przykład mieszanki traw z festulolium będą odpowiednie w przypadku obszarów narażonych na suszę. Takie trawy dodatkowo są odporne na działanie niskich temperatur i świetnie się sprawdzą do wypasania zwierząt, ponieważ mają bardzo wysoką wartość pokarmową, są smakowite i lekkostrawne.

Jeżeli natomiast darń została zaniedbana przez nieodpowiednią pielęgnację, występują w niej szkodniki albo rośliny są chore, to lepiej wybrać mieszankę regeneracyjną. Takie produkty wyróżniają się zawartością nasion charakteryzujących się szybkim wzrostem oraz odpornością na uszkodzenia. Ponadto mają niewielkie wymagania glebowe. Dzięki temu pozwalają na szybkie uzupełnienie trawnika, który został uszkodzony.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk