Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Gdzie i kiedy stosuje się mieszanki z festulolium?

0

Dobór odpowiedniej mieszanki trawnikowej nie jest prosty. Sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli trawa ma być przeznaczona do wypasania zwierząt. Wówczas trzeba zadbać nie tylko o to, żeby szybko i zdrowo rosła oraz była odporna na udeptywanie, ale również stanowiła odżywczy pokarm. Właśnie dlatego warto sięgać po mieszanki z festulolium. Czym się wyróżniają?

Czym właściwie jest festulolium?

Na początek warto wyjaśnić pokrótce, czym właściwie jest festulolium. Jest to średnio zwarta i wysoka trawa, którą nazywa się również mieszańcem międzygatunkowym. W praktyce oznacza to, że wykazuje cechy pośrednie pomiędzy życicą wielokwiatową/trwałą oraz kostrzewą łąkową/trzcinową. Warto również zwrócić uwagę na to, że mieszanki traw z  festulolium gwarantują szybki odrost trawy po zbiorze. Ponadto są też odporne na działanie szkodliwych czynników pogodowych, w tym suszy oraz niskich temperatur. Jeżeli chodzi o producentów, którzy specjalizują się w sprzedaży festulolium, to na szczególną uwagę zasługuje Agronas oraz Graminex.

Gdzie i do czego warto wykorzystywać mieszanki traw z festulolium?

Poszukując traw do wypasania zwierząt, często okazuje się, że zwykła mieszanka łąkowa jest niewystarczająca. Jeśli chodzi o omawianą mieszankę z festulolium, to cieszy się dużą popularnością między innymi dlatego, że wykazuje właściwości pośrednie pomiędzy gatunkami, czyli ma wysoką wartość pokarmową, daje dobre plony, a do tego jest też odporna na suszę. Dobre właściwości jakościowe sprawiają, że jest często wykorzystywana jako komponent do mieszanek pastewnych.

Jest chętnie konsumowana przez zwierzęta hodowlane, ponieważ zawiera dużo cukrów, a co za tym idzie – jest smakowitą paszą. Można ją stosować do użytkowania kośnego. Daje nawet cztery pokosy w ciągu roku. Oprócz tego łatwo się zakisza. Podsumowując, mieszanki z festulolium nadają się przede wszystkim do wysiewania na pastwiskach. Ich właściwości sprawiają, że można je stosować zarówno do bieżącego wypasania bydła, jak i do koszenia i zakiszania.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk