Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Czym wyróżnia się mieszanka traw Melba?

0

Dobór odpowiedniej mieszanki traw jest niezwykle ważny dla otrzymania dobrej jakości plonów. Wybierając produkt, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, do czego trawa ma być przeznaczona. Na szczególną uwagę zasługują mieszanki pastwiskowe, ponieważ powinny się wyróżniać odżywczością. W dzisiejszym wpisie omówimy mieszankę traw Melba, która jest często wybierana przez hodowców zwierząt. Czym się wyróżnia i dlaczego warto w nią zainwestować?

Z czego składa się mieszanka traw Melba? 

W sklepach z trawami można znaleźć coraz więcej produktów, w związku z czym wielu rolnikom czy hodowcom trudno jest wybrać odpowiednią mieszankę łąkową albo pastwiskową. W związku z tym w pierwszej kolejności warto zapoznać się z opisem producenta, a w razie potrzeby poprosić specjalistę o radę.

Jeśli chodzi o mieszanki do wypasania zwierząt, to na szczególną uwagę zasługuje mieszanka traw Melba. Nadaje się przede wszystkim do wypasania krów mlecznych, ponieważ ma dużą zawartość koniczyny białej. Oprócz tego można ją stosować również do karmienia koni. Jeśli chodzi o jej skład, to można tam znaleźć życicę trwałą (20%), życicę wielokwiatową (13%), kostrzewę łąkową (12%), kostrzewę czerwoną (20%), tymotkę łąkową (10%), kupkówkę pospolitą (10%) oraz wspomnianą wcześniej koniczynę białą (10%) i łąkową (5%).

Dlaczego warto wybrać mieszankę traw Melba? 

Wybór odpowiednich produktów do wypasania zwierząt nie jest prosty. Mieszanka traw Melba to jednak produkt, który z pewnością sprawdzi się u wszystkich tych, którzy poszukują dobrej jakości mieszanek pastwiskowych. Jeśli chodzi o najważniejsze zalety tych traw, to zaliczamy do nich między innymi szybki odrost oraz wysoką regenerację. Ponadto jest też uniwersalna, ponieważ sprawdzi się zarówno do wypasania krów, jak i koni. Warto również wspomnieć o tym, że jest odporna na przygryzanie i udeptywanie. Dzięki zróżnicowanemu składowi charakteryzuje się też wysoką zawartością energetyczną, co jest szczególnie ważne w przypadku zwierząt hodowlanych.

Jeżeli chodzi o wysiewanie, to należy stosować około 35-40 kilogramów Melby na hektar. W praktyce oznacza to, że dziesięciokilogramowe opakowanie wystarcza na około 0,28 hektara. Optymalnym okresem wysiewu jest wiosna, lato i jesień, ponieważ mieszankę można siać od kwietnia aż do października. Produkt pochodzi od znanego i cenionego producenta, czyli Najlepszych Traw z Iławy, więc kupując go, można mieć pewność wysokiej jakości trawy, która świetnie się sprawdzi jako pokarm dla zwierząt.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk