Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Gorczyca siewna

Gorczyca biała to najczęściej uprawiany gatunek gorczycy w Polsce. Należy do rodziny kapustnych i jest rośliną jednoroczną. Może być uprawiana na cele przyprawowe, kulinarne, do wytwarzania musztardy oraz jako międzyplon lub plon główny na zielonkę. Dodatkowo można przeznaczać ją na cele paszowe lub zielony nawóz. Gorczyca biała ze względu na niewielkie wymagania glebowe może być uprawiana po zbożach. 


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
8 - 10 kg
Opakowanie
1 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 25 kg (worek papierowy)
Norma wysiewu na 1ha (poplon)
20 kg
Przydatność do uprawy na stanowisku
Gleby średniozwięzłe i zwięzłe
od 
864

Charakterystyka gorczycy białej

Gorczyca biała charakteryzuje się szybkim wzrostem oraz dobrą zdolnością do zagęszczania się, co sprawia, że skutecznie konkuruje z chwastami. W związku z tym jest bardzo przydatna w rolnictwie ekologicznym oraz jako międzyplon w systemach uprawy zachowawczej. Roślina ta jest również doskonałym źródłem nektaru dla pszczół, przez co może wspomagać rozwój pszczelarstwa w okolicy. Warto dodać, że gorczyca biała jest także rośliną o dużym potencjale leczniczym, gdyż zawiera związki siarkowe, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Zalety uprawiania gorczycy

Warto również wspomnieć o korzyściach płynących z uprawy gorczycy białej jako zielonego nawozu. Poprzez rozbicie na drobne kawałki i wcześniejsze zakopanie w glebie gorczyca biała przyczynia się do poprawy struktury gleby oraz zwiększenia jej zawartości w materii organicznej. Ponadto, dzięki zdolności do gromadzenia azotu z powietrza, gorczyca biała może być wykorzystana jako roślina poplonowa, która wprowadza azot do gleby w postaci łatwo przyswajalnej dla następnych roślin uprawnych. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie stosowania nawozów mineralnych, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów produkcji oraz wpływu na środowisko. W związku z tym uprawa gorczycy białej może być korzystnym rozwiązaniem dla wielu gospodarstw rolnych, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk