Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Groch siewny pastewny (peluszka)

Groch pastewny nazywany także grochem błękitnopurpurowym lub peluszką to roślina użytkowa, powszechnie uprawiana na paszę, nasiona i nawóz zielony. Bogate w białko, witaminy i związki mineralne nasiona stanowią bardzo wartościową paszę dla zwierząt hodowlanych, natomiast części zielone oraz korzenie mogą być doskonałym nawozem zielonym, traktowanym jako poplon letni.
Groch pastewny nie ma wysokich wymagań glebowych. Może być uprawiany w międzyplonach na glebach słabszych i średnich. Bardzo ważny dla dobrego wzrostu grochu pastewnego jest uregulowany odczyn gleby, który powinien wynosić 6-7 pH, a także odpowiednie nawadnianie. Dużą zaletą grochu pastewnego jest wysoka odporność na wiosenne przymrozki. 


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
200 - 250 kg
Opakowanie
1 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 25 kg (worek papierowy)
Przydatność do uprawy na stanowisku
Gleby średniozwięzłe i zwięzłe
Brak produktu na magazynie
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk