Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Facelia błękitna

Facelia błękitna to roślina jednoroczna o pięknych, delikatnych kwiatostanach w kształcie dzwonków. Jej niebiesko-fioletowe kwiaty przyciągają liczne owady zapylające, w tym pszczoły, trzmiele i motyle. Właśnie ze względu na te właściwości facelia jest często wykorzystywana w rolnictwie ekologicznym jako roślina poplonowa, która poprawia strukturę gleby, zwiększa jej żyzność i wspomaga naturalne procesy biologiczne. Ponadto, ze względu na swoją zdolność do gromadzenia azotu z atmosfery, facelia przyczynia się do zmniejszenia ilości nawozów azotowych stosowanych w uprawach.

Facelia błękitna nie ma dużych wymagań klimatyczno-glebowych i może być siana prawie na każdej glebie, jest odporna na przymrozki i dobrze znosi krótkotrwałe ochłodzenie, a do tego ma bardzo wysoką wydajność miodową. Nic więc dziwnego, że jest bardzo popularna wśród pszczelarzy i często siana specjalnie dla pszczół.


Specyfikacja
Norma wysiewu na 1 ha
8 - 10 kg
Opakowanie
0,5 kg (worek foliowy), 1 kg (worek foliowy), 25 kg (worek papierowy)
Norma wysiewu na 1ha (poplon)
8 kg
od 
1912

Jak wygląda uprawa facelii błękitnej?

Uprawa facelii błękitnej jest stosunkowo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Nasiona można siać od wczesnej wiosny do późnego lata, a okres kwitnienia przypada na czas od czerwca do października. Roślina ta dobrze rośnie zarówno na pełnym słońcu, jak i w półcieniu, co sprawia, że można ją uprawiać praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, że facelia błękitna preferuje gleby przepuszczalne i próchniczne, a jej rozwój może być hamowany przez zbyt duże ilości wody. Dlatego ważne jest, aby zapewnić jej odpowiednie warunki, takie jak umiarkowane podlewanie i dbałość o glebę. W zamian za troskę facelia błękitna obficie obdarzy swoim pięknem i przyczyni się do wzrostu bioróżnorodności w środowisku.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk