Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Bestseller
World of Grass

Łąka kwietna

Specjalnie przygotowana mieszanka w skład której oprócz nasion traw wchodzą nasiona niektórych kwiatów. Mieszanka wzbogacona jest odżywczym, wysokiej jakości nawozem mineralnym. Ze względu na skład mieszanka stanowi naturalne wsparcie dla pszczół i motyli. Łąka Kwietna jest nową, bardzo atrakcyjną kolorystycznie i zapachowo mieszanką o walorach również dekoracyjnych.

Skład:

50% trawa zaprawiana Nano Groo Super Start

Skład mieszanki traw:

  • Mietlica pospolita 5%
  • Kostrzewa czerwona 35%
  • Kostrzewa szczeciniasta 10%
  • Kostrzewa trzcinowa 20%
  • Życica trwała 30%

  50% nawóz do trawników wymieszany z trawą
 + dwie saszetki z kwiatami jedna dla pszczół, jedna dla motyli


Specyfikacja
Producent
Marka
World of Grass
Wydajność
1 kg na 45 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5,5 kg (karton)
od 
3349

"Łąka kwietna"

Mieszanka nasion „Łąka kwietna” zawiera popularne gatunki traw, tworzących bogatą, zróżnicowaną darń, a także dwie saszetki z nasionami kwiatów. Jedna zawiera rośliny, które przyciągają pszczoły i trzmiele (miododajne i nektarodajne), druga to wabik na przepiękne motyle. Dzięki nim można spotkać w ogrodzie nawet rzadkie, chronione gatunki.

Mieszanka nasion „Łąka kwietna” – najważniejsze informacje

Mieszanka „Łąka kwietna” zawiera trawy oraz rośliny kwitnące. Zaletą łąki kwietnej w porównaniu z tradycyjnym trawnikiem są mniejsze wymagania, mniejsza pracochłonność i nakłady środków. Łąka kwietna dobrze sprawdza się w miejscach wybitnie nasłonecznionych i suchych. Nie wymaga regularnego nawadniania. Koszenie wykonuje się zaledwie 1-2 razy w roku. Jednocześnie jest oazą dla dzikiej przyrody. Przyciąga piękne i pożyteczne owady.

Nasiona „Łąka kwietna” od World of Grass – gdzie je wykorzystać?

Łąka kwietna to świetna alternatywna dla trawników w miejscach newralgicznych, np. silnie nasłonecznionych. Dzięki niej można stworzyć malowniczy, barwny pejzaż w ogrodzie. Zapewnia piękną, sielską panoramę. Świetnie wpasowuje się w styl wiejski i naturalistyczny, jednakże pasuje jednocześnie do ogrodów innych typów. Można ją wykorzystać do dekoracji ogrodów dachowych, nadaje się do dużych pojemników na balkon. Mieszankę nasion „Łąka kwietna” warto wysiewać na nieużytkach i w innych miejscach, na które w danej chwili brakuje konkretnego pomysłu. Jest pro-ekologiczna, stanowi pożytek pszczeli i miejsce do życia dla niezliczonej liczby przedstawicieli fauny.

Skład mieszanki „Łąka kwietna”

W mieszance nasion „Łąka kwietna” znajdują się różne gatunki traw. Dominują kostrzewa czerwona (35%) i życica trwała (30%). Ponadto zawiera kostrzewę trzcinową (20%), kostrzewę szczeciniastą (10%) i mietlicę pospolitą (5%). Trawy tworzą gęste łany, a koszone rzadziej niż na trawniku różnią się wyglądem, dzięki czemu łąka kwietna jest zróżnicowana. W opakowaniu znajdują się także dwie saszetki z nasionami kwiatów nadających „duszę” łące kwietnej. Nasiona zaprawiono stymulatorem Nano Groo Super Start, usprawniającym kiełkowanie. Opakowanie nasion zawiera również dawkę nawozu startowego.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk