Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Trawnik

Zalety i sposoby wykorzystania trawy z rolki

0

Trawnik stanowi wyjątkowo ważny element każdego ogrodu, dlatego istotne jest, aby był on gęsty, zdrowy i soczyście zielony. Na wszystko to wpływa wiele czynników, wśród których największą rolę odgrywa dobór odpowiedniej mieszanki nasion, prawidłowa pielęgnacja oraz panujące na działce warunki glebowe. Osoby, które nie mają czasu na dbanie o ogród, często korzystają z alternatywy dla klasycznego trawnika, jaką jest trawa z rolki.

Najważniejsze zalety trawy z rolki

Trawa z rolki to naturalny, wyhodowany poza miejscem docelowym uprawy trawnik, który wykazuje właściwości charakterystyczne dla naturalnej roślinności. Nasiona kiełkują w cienkiej warstwie torfowego podłoża, pod którą znajduje się folia, a gotowa darń zostaje pocięta na kawałki.

Największą zaletą trawy z rolki jest bez wątpienia gwarancja uzyskania natychmiastowego efektu - od razu po rozłożeniu trawnik zachwyca swoją gęstością oraz soczystym kolorem. Jego założenie ogranicza się do przygotowania podłoża, ułożenia oraz dociśnięcia rolek i zwałowania darni, podczas gdy tradycyjną trawę należy precyzyjnie wysiać oraz zabezpieczać przed suszami czy chwastami, które mogą uniemożliwić jej wzrost. Ponadto decydując się na klasyczny siew należy liczyć się z tym, że nie zawsze przynosi on oczekiwane efekty. Co więcej, zbyt wczesne lub zbyt późne podjęcie decyzji o założeniu tradycyjnego trawnika może skutkować przemarznięciem siewek. Trawę z rolki można natomiast z powodzeniem układać nawet późną jesienią.  

Zastosowanie trawy z rolki

Choć może wydawać się, że założenie trawnika z rolki wiąże się z samymi zaletami, inwestycja tego typu ma jedną, bardzo dużą wadę, a jest nią cena – z tego powodu właściciele przydomowych ogrodów najczęściej decydują się na tradycyjny wysiew. Trawa z rolki, ze względu na wysoką odporność na wydeptywanie, wykorzystywana jest głównie na terenach rekreacyjnych oraz inwestycyjnych, na których panuje duże obciążenie ruchem pieszych. Często wykorzystywana jest także na profesjonalnych boiskach piłkarskich, na których – niezależnie od częstotliwości rozgrywanych meczów - murawa zawsze musi prezentować się nienagannie. Łatwość założenia trawnika z rolki umożliwia także pokrycie bujną darnią terenów wymagających, takich jak skarpy, nasypy czy rowy melioracyjne.

Niezależnie od zastosowania, należy pamiętać o tym, aby zawsze inwestować w trawę z rolki pochodzącą od zaufanego producenta oraz zwrócić uwagę na jej pielęgnację – zwłaszcza przez pierwsze dwa tygodnie. Odpowiednio przemyślany zakup oraz prawidłowe dbanie o ukorzenienie się darni z pewnością wpłynie na jej wygląd, a także na trwałość i wytrzymałość trawnika.  


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk