Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Właściwości i zastosowania obornika bydlęcego

0

Nawozy naturalne są świetną alternatywą dla sztucznych substancji. Są przyjazne dla środowiska naturalnego i wydajne. Niektórzy gospodarze i ogrodnicy pozyskują je samodzielnie, jednak nie każdy ma taką możliwość. Nawozy naturalne powstają z obornika bydlęcego. W sklepach ogrodniczych można najczęściej spotkać obornik bydlęcy. Czym się charakteryzuje, jakie ma zalety oraz do czego można go wykorzystywać?

Co należy wiedzieć o oborniku bydlęcym?

Obornik bydlęcy jest jednym z chętniej wybieranych nawozów naturalnych. Podczas zakupów warto sięgać po produkty, które są w pełni ekologiczne i w 100% naturalne. Najczęściej są też bezzapachowe, co wpływa na komfort użytkowania. Pochodzi z obornika bydląt i jest organicznym nawozem w formie granulatu, więc jest łatwy w aplikacji.

Jeżeli chodzi o jego działanie, to jest doskonałym zamiennikiem nawozów mineralnych, ponieważ jest całkowicie bezpieczny dla roślin. Oprócz tego wpływa również korzystnie na ich ukorzenienie się, a także na wzrost plonów. Regularne stosowanie obornika bydlęcego jako nawozu to również gwarancja ograniczenia rozwoju szkodliwych dla roślin chorób. Świetnie się sprawdzi w uprawach ekologicznych.

Gdzie i do czego można wykorzystywać obornik bydlęcy?

Przed zakupem odpowiedniego nawozu do warzyw, owoców czy innych roślin należy zapoznać się z zalecaniami producenta. Jeżeli chodzi o obornik bydlęcy, który należy do nawozów naturalnych, to nadaje się do stosowania zarówno wiosną, jak i jesienią. Jeśli natomiast chodzi o rośliny, którym zagwarantuje lepsze i szybsze ukorzenienie się oraz zdrowy wzrost, to również jest to uniwersalny produkt.

Nawóz z obornika bydlęcego doskonale się sprawdzi przede wszystkim w przypadku warzyw i owoców. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również do nawożenia trawnika. Jest to produkt, który doskonale współpracuje z kwiatami, na przykład z różami. W razie potrzeby można nim nawozić również piwonie, powojniki, krzewy kwitnące, na przykład bzy oraz iglaki zasadolubne, na przykład jałowce, jodły, cisy i kosodrzewiny.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk