Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Jak zregenerować trawnik w miejscu użyteczności publicznej?

0

Trawnik powinien być zdrowy i zadbany niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Czasami jednak zdarza się tak, że jest intensywnie eksploatowany i trudno utrzymać go w dobrej kondycji. Mowa tutaj przede wszystkim o trawnikach znajdujących się w miejscach publicznych. Jakie są najskuteczniejsze sposoby, aby je zregenerować i jak o nie dbać, aby pozostały w dobrym stanie jak najdłużej?

Wybierz odpowiednią mieszankę trawnikową 

Utrzymanie trawnika w dobrej kondycji i poradzenie sobie z problemem intensywnej eksploatacji jest znacznie łatwiejsze, jeśli podłoże zostanie wysiane dobrze dobraną mieszanką. Jeżeli chodzi o obszary użyteczności publicznej, to niewątpliwie najlepiej sprawdzi się trawnik regeneracyjny. Są to mieszanki, które składają się z traw charakteryzujących się szybkim wzrostem i odpornością na uszkodzenia. Oprócz tego mają też niewielkie wymagania glebowe. W miejscach użyteczności publicznej najlepiej sprawdzi się życica trwała, kostrzewa czerwona, rajgras angielski oraz mikrokoniczyna. Dzięki trawom regeneracyjnym trawnik będzie trwały, a darń soczyście zielona.

Jak zadbać o częściowo albo całkowicie uszkodzony trawnik? 

Na kondycję trawnika wpływa również bieżąca pielęgnacja. Właśnie dlatego obszary wysiane trawą powinny być regularnie podlewane oraz nawożone nawozami mineralnymi albo naturalnymi. Jeżeli natomiast dojdzie do uszkodzenia, to schemat postępowania powinien być podobny zarówno w przypadku uszkodzenia częściowego, jak i całkowitego. W pierwszej kolejności należy określić, jakie zabiegi regeneracyjne są konieczne do przeprowadzenia.

Może to być koszenie, wertykulacja trawnika, a także nawożenie darni. Jeżeli zauważalne są pożółkłe miejsca, to warto przeprowadzić dosiewanie trawy. W tym celu najlepiej zastosować taką samą mieszankę, która była używana podczas zakładania. Wówczas trawa będzie rosła w tym samym tempie i miała jednakowy odcień, dzięki czemu trawnik użyteczności publicznej będzie się prezentował estetycznie. Do przeprowadzenia tego rodzaju prac oprócz kosiarki najczęściej przydaje się też wertykulator i glebogryzarka.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk