Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik

Czy trawa z rolki wymaga regularnego nawożenia?

0

Jednym z ciekawszych sposobów na otrzymanie zdrowego i efektownego trawnika jest wybór trawy z rolki. Taka metoda pozwala na naprawdę szybkie osiągnięcie zamierzonego efektu. Ponadto produkt wyróżnia się też odpornością na przemarzanie czy szkodniki. Oprócz tego trawa z rolki jest również odporna na choroby i uszkodzenia, a do tego estetyczna – jest równa na całej powierzchni. Jednak podobnie jak w przypadku tradycyjnego trawnika wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Czy trawę z rolki trzeba nawozić i jakie są zasady dbania o nią?

Jak często nawozić trawnik z rolki? 

Zastosowanie trawy z rolki to rozwiązanie, które pozwala na szybsze uzyskanie satysfakcjonujących efektów. Należy jednak pamiętać, że produkt wymaga standardowych zabiegów pielęgnacyjnych, podobnie jak tradycyjne mieszanki traw dekoracyjnych czy sportowych. Mowa tutaj przede wszystkim o stosowaniu nawozów mineralnych lub naturalnych. Pierwsze nawożenie powinno być wykonane jeszcze przed położeniem trawnika.

Preparat należy zaaplikować na trawę, a nie na glebę. W tym przypadku trzeba sięgnąć po nawóz wieloskładnikowy, który zawiera między innymi azot, fosfor i potas. Kolejne nawożenie warto przeprowadzić przed zimą. Należy również pamiętać o wykorzystaniu odpowiednich specyfików, jeżeli pH trawnika spadnie poniżej 5,5. Wówczas dobrze przeprowadzić nawożenie produktem z wapnem.

Co jeszcze jest ważne w pielęgnacji trawnika z rolki? 

Jak już wspomnieliśmy, pielęgnacja trawnika z rolki jest zbliżona do tej, którą trzeba przeprowadzać w przypadku tradycyjnych mieszanek traw uniwersalnych czy dekoracyjnych. Oprócz omówionego nawożenia ważne jest też nawadnianie. Należy je rozpocząć po rozłożeniu całej partii trawy i zastosować około 15 litrów wody na metr kwadratowy.

Częstotliwość podlewania powinna być uzależniona od panujących warunków, a podłoże musi być nasiąknięte na głębokość około 10-15 centymetrów. Kolejną kwestią jest koszenie. Pierwsze prace warto przeprowadzić na wysokość około 5-6 centymetrów, czyli na 7-10 dni po rozłożeniu. Następnie dobrze kosić trawę, gdy osiąga 10 centymetrów wysokości, czyli raz na dwa tygodnie wczesną wiosną i jesienią, natomiast latem raz w tygodniu lub częściej.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk