Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Mieszanka Trawnikowa

Mieszanka polecana do zakładania trawników dekoracyjnych, ogólnoużytkowych. Tworzy darń doskonale komponującą się z elementami architektury, podkreślającą jej walory. Stanowi odpowiednie tło dla rabat kwiatowych. Dobór gatunków zapewnia szybki efekt zadarnienia po wysiewie.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 55%,
  • Zycica trwała 15%,
  • Wiechlina łąkowa 5%,
  • Kostrzewa czerwona 10%,
  • Kostrzewa czerwona 5%,
  • Kostrzewa trzcinowa 10%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (worek foliowy), 2 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy)
od 
2565

Mieszanka Trawnikowa

Mieszanka Trawnikowa składa się z wytrzymałych, a jednocześnie atrakcyjnych gatunków i odmian popularnych traw. Dlaczego jest wybierana? Dzięki niej trawnik ma przepiękny kolor i tworzy gęstą darń. Nadaje się więc do tworzenia trawników dekoracyjnych, które podkreślają efektowny wygląd poszczególnych miejsc w ogrodzie. Jednocześnie może być średnio intensywnie użytkowana. Jakie dokładnie ma atuty?

Mieszanka Trawnikowa z Iławy – jej największe zalety

W Mieszance Trawnikowej z Iławy udało się dobrać gatunki i odmiany w taki sposób, że trawa ma duże walory dekoracyjne, a jednocześnie jest praktyczna. Jej zaletą jest gęstość, żywozielona barwa, szybka regeneracja (np. wiosną i po koszeniu) i względnie małe wymagania. Dobrze nadaje się do przydomowych ogrodów i średnio żyznego podłoża. Szybko zadarnia się po siewie, co ogranicza rozwój chwastów.

Gdzie wykorzystywać Mieszankę Trawnikową?

Mieszanka Trawnikowa sprawdza się w różnych miejscach w ogrodzie. Warto ją siać we frontowej części – ze względu na atrakcyjny wygląd. Ponadto świetnie podkreśla wygląd innych obiektów w ogrodzie, np. rabat kwietnych, skalniaków, oczek wodnych, kompozycji krzewiastych, żywopłotów oraz małej architektury. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że Mieszanka Trawnikowa służy do uwypuklania piękna ogrodu. Jednocześnie może być racjonalnie użytkowana, np. do zabaw z dziećmi. Lepiej unikać siewu w miejscach zacienionych oraz suchych.

Skład Mieszanki Trawnikowej

Mieszanka Trawnikowa ma bogaty skład, dominująca jest życica trwała (dwie odmiany 55 +15%). Dzięki temu trawa jest m.in. wytrzymała, głęboko korzeni się i szybko zadarnia. O jej dużych walorach dekoracyjnych i mocnym zazielenieniu decydują przede wszystkim kostrzewy czerwone (10 + 5%). Ponadto zawiera kostrzewę trzcinową (10%) oraz wiechlinę łąkową (5%).

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk