Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Mieszanka Trawnikowa

Mieszanka polecana do zakładania trawników dekoracyjnych, ogólnoużytkowych. Tworzy darń doskonale komponującą się z elementami architektury, podkreślającą jej walory. Stanowi odpowiednie tło dla rabat kwiatowych. Dobór gatunków zapewnia szybki efekt zadarnienia po wysiewie.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 55%,
  • Zycica trwała 15%,
  • Wiechlina łąkowa 5%,
  • Kostrzewa czerwona 10%,
  • Kostrzewa czerwona 5%,
  • Kostrzewa trzcinowa 10%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (worek foliowy), 2 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy)
od 
2565

Mieszanka Trawnikowa

Mieszanka Trawnikowa składa się z wytrzymałych, a jednocześnie atrakcyjnych gatunków i odmian popularnych traw. Dlaczego jest wybierana? Dzięki niej trawnik ma przepiękny kolor i tworzy gęstą darń. Nadaje się więc do tworzenia trawników dekoracyjnych, które podkreślają efektowny wygląd poszczególnych miejsc w ogrodzie. Jednocześnie może być średnio intensywnie użytkowana.

Gęsty, soczyście zielony i zdrowy trawnik to marzenie każdej osoby, która posiada ogródek. Na jego wygląd nie wpływa wyłącznie pielęgnacja, regularne koszenie czy nawożenie – niezwykle ważny jest bowiem wybór odpowiednich nasion. Prawidłowo dobrana mieszanka trawnikowa pozwala na wyhodowanie pięknej darni, która z pewnością będzie zachwycać właścicieli ogrodu przez wiele lat.

Nasz asortyment obejmuje starannie wyselekcjonowane mieszanki trawnikowe, pochodzące od sprawdzonych i rzetelnych producentów. Wszystkie z nich powstają dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wiedzy eksperckiej, dzięki czemu pozwalają na łatwe stworzenie trawnika marzeń!

Mieszanka Trawnikowa z Iławy – jej największe zalety

W Mieszance Trawnikowej z Iławy udało się dobrać gatunki i odmiany w taki sposób, że trawa ma duże walory dekoracyjne, a jednocześnie jest praktyczna. Jej zaletą jest gęstość, żywozielona barwa, szybka regeneracja (np. wiosną i po koszeniu) i względnie małe wymagania. Dobrze nadaje się do przydomowych ogrodów i średnio żyznego podłoża. Szybko zadarnia się po siewie, co ogranicza rozwój chwastów.

Gdzie wykorzystywać Mieszankę Trawnikową?

Mieszanka Trawnikowa sprawdza się w różnych miejscach w ogrodzie. Warto ją siać we frontowej części – ze względu na atrakcyjny wygląd. Ponadto świetnie podkreśla wygląd innych obiektów w ogrodzie, np. rabat kwietnych, skalniaków, oczek wodnych, kompozycji krzewiastych, żywopłotów oraz małej architektury. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że Mieszanka Trawnikowa służy do uwypuklania piękna ogrodu. Jednocześnie może być racjonalnie użytkowana, np. do zabaw z dziećmi. Lepiej unikać siewu w miejscach zacienionych oraz suchych.

Skład Mieszanki Trawnikowej

Mieszanka Trawnikowa ma bogaty skład, dominująca jest życica trwała (dwie odmiany 55 +15%). Dzięki temu trawa jest m.in. wytrzymała, głęboko korzeni się i szybko zadarnia. O jej dużych walorach dekoracyjnych i mocnym zazielenieniu decydują przede wszystkim kostrzewy czerwone (10 + 5%). Ponadto zawiera kostrzewę trzcinową (10%) oraz wiechlinę łąkową (5%).

Mieszanki trawnikowe do każdego ogrodu

Oferujemy bogaty wybór mieszanek trawnikowych, które różnią się od siebie składem oraz przeznaczeniem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz materiał siewny, sprawdzający się zarówno w przydomowym ogródku, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Proponujemy m.in. trawy sportowe, dekoracyjne, a także uniwersalne. W zależności od warunków panujących na danym terenie oferujemy wybór traw przeznaczonych do miejsc zacienionych i nasłonecznionych.

Szczegółowy skład procentowy oraz zastosowanie znajduje się w opisach poszczególnych produktów, a każdy z nich dostępny jest w opakowaniach różnej wielkości, dzięki czemu możesz zamówić dokładnie tyle mieszanki trawnikowej, ile potrzebujesz!

Jakie mieszanki trawnikowe najlepiej wybierać?

Jeśli poszukujesz sposobu na uzyskanie estetycznego efektu w swoim ogrodzie, to koniecznie sprawdź ofertę naszych mieszanek trawnikowych. Produkty, które przygotowaliśmy, pozwolą Ci niewielkim nakładem prac cieszyć się soczyście zieloną, gęstą trawą. Dobrze dobrana mieszanka w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją, regularnym podlewaniem czy stosowaniem nawozów mineralnych do trawnika zagwarantuje pożądane efekty. Mieszanki trawnikowe, które znajdziesz w naszym sklepie, pochodzą wyłącznie od sprawdzonych producentów, co dodatkowo świadczy o ich najwyższej jakości. Mowa tutaj o takich firmach jak World of Grass, Agronas albo Najlepsze trawy z Iławy. Posiadacze trawników wiedzą, że rodzaj gleby czy stopień nasłonecznienia mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o konkretne rodzaje mieszanek traw. Właśnie dlatego zadbaliśmy o to, aby w naszej ofercie nie zabrakło zarówno traw uniwersalnych, jak i sportowych czy mieszanek na miejsca nasłonecznione.

Jak dobierać trawy do warunków?

Dbając o różne potrzeby naszych Klientów, przygotowaliśmy wiele wariantów mieszanek trawnikowych, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Niezależnie od tego, czy grunt, na którym chcesz stworzyć trawnik, jest zacieniony, czy może nasłoneczniony, pomożemy Ci w wyborze takiego produktu, dzięki któremu otrzymasz gęstą i soczyście zieloną trawę, która w zależności od potrzeb posłuży Ci jako teren rekreacyjny, przestrzeń do uprawiania sportu albo obszar do wypasania zwierząt hodowlanych. Chętnie pomożemy w wyborze takiej mieszanki, która pomoże Ci w uzyskaniu satysfakcjonujących efektów.

Czy mieszanki trawnikowe są bezpieczne dla dzieci i zwierząt?

Mieszanki trawnikowe są popularnym rozwiązaniem stosowanym w celu poprawy jakości trawników, zarówno w ogrodach prywatnych, jak i na terenach publicznych. Składają się z różnych gatunków traw, które mają za zadanie stworzyć gęsty, solidny i estetyczny trawnik. W kontekście bezpieczeństwa dzieci i zwierząt istotne jest, aby zwrócić uwagę na skład takiej mieszanki oraz sposób jej pielęgnacji.

Większość mieszanek trawnikowych jest bezpieczna dla dzieci i zwierząt, ponieważ składa się z naturalnych gatunków traw. Niektóre z nich są nawet specjalnie opracowane z myślą o użytkownikach o podwyższonym ryzyku alergii, takich jak dzieci czy osoby starsze. Ważne jest jednak, aby pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji trawnika, która będzie miała wpływ na jego bezpieczeństwo. Należy unikać stosowania szkodliwych pestycydów czy nawozów chemicznych, gdyż mogą one być niebezpieczne dla zdrowia dzieci i zwierząt. Zamiast tego warto wybierać produkty ekologiczne, przyjazne dla środowiska i niestanowiące zagrożenia dla zdrowia.

Jeśli chodzi o zwierzęta, dobrze jest również zwrócić uwagę na ewentualne rośliny towarzyszące w trawniku, które mogą być toksyczne dla naszych czworonożnych przyjaciół. Niektóre popularne rośliny ogrodowe, takie jak liliowce czy rododendrony, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia zwierząt, jeśli zostaną przypadkowo zjedzone. Dlatego dobrze mieć na uwadze bezpieczeństwo swoich pupili i wybierać rośliny, które nie będą dla nich szkodliwe.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk