Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Agriland

Mieszanka traw z koniczyną łąkową MKC

Ta mieszanka to idealny wybór dla rolników, którzy poszukują rozwiązania do intensywnej uprawy na gruntach ornych w zmianowaniu polowym na 2-3 letnie użytkowanie kośne. Wysokiej jakości nasiona traw zawarte w mieszance są dopasowane do gleb mineralnych, średnich i ciężkich gliniastych, a dzięki swoim właściwościom mogą być wykorzystywane również do obsiewania łąk. Należy jednak pamiętać, że mieszanka ta wymaga dobrego uwodnienia gleby, aby rozwijać się w pełni i osiągać doskonałe plony. Dlatego polecamy stosowanie jej na glebach, gdzie dostęp do wody jest wystarczający, a okresy suszy są krótkie.

Skład mieszanki:

  • Tymotka łąkowa 40%
  • Kostrzewą łąkowa 40%
  • Koniczyna łąkowa 20%

Specyfikacja
Marka
Agriland
Norma wysiewu na 1 ha
40 kg
Opakowanie
10 kg (worek papierowy)
od 
23749

Odkryj tajemnicę intensywnej uprawy: Mieszanka traw kośno-pastwiskowa na każdą glebę!

Nasza mieszanka traw pastwiskowych to gwarancja wysokiej jakości plonów o bogatej wartości odżywczej. Duży udział kostrzewy łąkowej oraz koniczyny łąkowej jako źródła białka zapewnia otrzymanie dużego i smacznego plonu, doskonałego jako surowiec do produkcji siana, sianokiszonki i zielonki.

Tymotka łąkowa, jeden z głównych składników mieszanki, rośnie dobrze na glebach zwięzłych i żyznych oraz jest wytrzymała na niesprzyjające warunki klimatyczne, takie jak przymrozki. To roślina, która gwarantuje duże plony oraz wysoką jakość pokarmową.

Koniczyna łąkowa (czerwona) to motylkowata roślina, która osiąga nawet do 70 cm wysokości i charakteryzuje się głębokim systemem korzeniowym. Uprawa koniczyny łąkowej korzystnie wpływa na poprawę struktury gleby oraz wzbogaca ją w znaczne ilości masy organicznej. Co więcej, jak każda roślina motylkowata, koniczyna łąkowa posiada zdolność do wiązania i wykorzystywania azotu atmosferycznego. W praktyce oznacza to duże oszczędności, wynikające z ograniczenia stosowania azotu w formie nawozów mineralnych.

Dzięki naszej mieszance traw pastwiskowych zyskujesz pewność, że Twoje zwierzęta będą miały dostęp do pożywnego i smacznego pożywienia o wysokiej wartości odżywczej, co wpłynie na ich dobre samopoczucie oraz zdrowie.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk