Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
World of Grass

Obornik kurzy World of grass

Obornik granulowany kurzy jest wartościowym, wydajnym nawozem organicznym. Zawiera duże ilości makro- i mikropierwiastków. Stężenie pierwiastków jest wyższe niż u innych typów obornika.  Dobrze sprawdza się uprawie różnorodnych grup roślin – od warzyw po drzewa i krzewy owocowe. Ma formę granulatu, dzięki czemu jest wygodny w aplikacji i przechowywaniu, a przy tym nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.


od 
1249

Zalety obornika granulowanego kurzego:

  • Ma bogaty skład. Zawiera wiele makro- i mikroelementów. Charakteryzuje się wysoką zawartością azotu.
  • Sprawnie zapobiega niedoborom pokarmowym u roślin, przez co przeciwdziała chorobom fizjologicznym.
  • Nawóz obornik granulowany kurzy jest w pełni naturalny. Nadaje się do upraw ekologicznych. Nie powoduje szkody dla środowiska naturalnego.
  • Ma pozytywny wpływ na procesy glebotwórcze, jest dobrą pożywką dla pożytecznych mikroorganizmów glebowych, poprawia parametry gleby.

Zastosowanie obornika granulowanego kurzego

Obornik kurzy jest stosowany do dokarmiania szerokiej grupy roślin. Znajduje zastosowanie zarówno w typowej uprawie gruntowej jak i pod osłonami. Warto go wykorzystywać w przydomowym ogrodzie, na ROD, działkach letniskowych, a także w uprawach profesjonalnych. Dobrze sprawdza się w nawożeniu roślin jadalnych (np. warzyw, drzew i krzewów owocowych) oraz ozdobnych (np. rabat bylinowych, kompozycji krzewiasto-drzewiastych, żywopłotów). Poza dostarczaniem niezbędnych składników pokarmowych poprawia parametry podłoża. Zwiększa jego żyzność, ogranicza niekorzystny efekt „zmęczenia gleby” i reguluje stosunki wodno-powietrze. Działa na glebę odkwaszająco.

Jak stosować nawóz obornik kurzy?

Nawóz ma formę granulat, które wysypuje się równomiernie, nie za gęsto, przy roślinach. Tam, gdzie jest taka możliwość (bezpieczne dla roślin), warto go lekko wymieszać z podłożem. To przyspieszy rozkład – uwalnianie składników pokarmowych. W przypadku nowalijek stosuje się znacznie niższe dawki od zalecanych.

Dostępne są opakowania o pojemności 3, 5 i 13l.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk