Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Agriland

Mieszanka traw z koniczyną białą MKB-1

Ta odmiana trawy jest odpowiednia do uprawy na różnych typach gleby, o ile gleba jest dostatecznie nawodniona. Nawet jeśli gleba ma mniejszą zawartość składników pokarmowych, ta trawa nadal się sprawdzi. Jest bardzo trwała i odporna na zaleganie okrywy śnieżnej, co pozwala na użytkowanie jej przez pięć lat z trzema do sześciu pokosów na rok. Po skoszeniu, trawa ta daje kiszonkę doskonałej jakości.

Skład mieszanki:

  • Życica trwała 40%
  • Tymotka łąkowa 20%
  • Kostrzewa łąkowa 30%
  • Koniczyna biała 10%

Specyfikacja
Marka
Agriland
Norma wysiewu na 1 ha
40 kg
Opakowanie
10 kg (worek papierowy)
od 
24299

Odkryj zalety uprawy popularnych traw paszowych

Życica trwała to intensywnie krzewiąca się, niska trawa luźnokępkowa, która jest odporna na udeptywanie, przygryzanie i częste koszenie. Szybko rośnie po siewie i wschodach, a także jest wyjątkowo smaczna, bogata w cukry i białko właściwe.

Tymotka łąkowa to wysoka trawa, która jest wyjątkowo zimotrwała i mrozoodporna. Jest preferowana do użytkowania kośnego, późno się kłosi, a dobrze rozwija się na glebach mineralnych, ale wilgotnych. Toleruje dość krótkie okresy suszy i znosi zalewanie przez 10-15 dni.

Kostrzewa łąkowa to uniwersalna trawa kośno-pastwiskowa, która dobrze rozwija się na żyznych glebach mineralnych i organicznych. Dobrze znosi okresowe zalewanie, ale nie toleruje dłuższych niedoborów wody.

Koniczyna biała to trawa o bardzo dużej wartości pokarmowej, bogata w białko, dobrze strawna w paszy, bardzo chętnie zjadana przez zwierzęta. Dobrze wytrzymuje częste koszenie i spasanie, wpływa na poprawę struktury gleby oraz sprzyja rozwojowi całej runi.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk