Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
World of Grass

Trwała Zieleń

Samozagęszczająca się mieszanka nasion traw wysokiej jakości przeznaczona do zakładania trawników w miejscach o szczególnych wymaganiach. Specjalnie dobrany skład, szczególnie dodany ekstra wapń, neutralizuje skutki moczu zwierząt. Mieszanka skutecznie walczy również z mchem. Daje trawnik miękki, nie wymagający częstego koszenia. Mieszanka ta jest odpowiednia na tereny przydomowe o intensywnym użytkowaniu dając piękny soczysto zielony trawnik.

Skład:

50% trawa zaprawiana Nano Groo super Start

Skład mieszanki traw:

  • Kostrzewa czerwona 10%
  • Życica trwała 90% dwie lub trzy odmiany

50% wapno granulowane wymieszane z trawą


Specyfikacja
Producent
Marka
World of Grass
Wydajność
1 kg na 45 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton)
od 
3349

"Trwała Zieleń"

Trwała zieleń to mieszanka traw, która jest wytrzymała, mało kłopotliwa w pielęgnacji, a jednocześnie ma duże walory dekoracyjne. Trawnik jest „miękki”, żywozielony, nie wymaga częstego koszenia.

„Trwała zieleń” – najważniejsze informacje

W składzie mieszanki nasion „Trwała zieleń” od World of Grass dominuje życica trwała, nazywana również rajgrasem angielskim. Tworzy niskie, ale gęste kępy, dobrze regeneruje się po koszeniu i jest odporna na udeptywanie. Jest wykorzystywana na pastwiskach, ale ze względu na silne krzewienie znajduje zastosowanie także w trawnikach dekoracyjnych i użytkowych. Wytrzymuje trudne warunki, np. zalegające zimą warstwy śniegu, a później wczesnowiosenne roztopy.

Trawa „Trwała zieleń” od World of Grass – gdzie ją wysiewać?

Mieszanka nasion „Trwała zieleń” nadaje się do wysiewu w przydomowych ogrodach, na ROD i działkach letniskowych. Pozwala założyć trawnik, który ładnie wygląda, jest wizytówką ogrodu, a przy tym jest wytrzymały.

Skład mieszanki traw „Trwała zieleń”

90% składu „Trwała zieleń” obejmuje życica trwała (kilka odmian). Została wzmocniona kostrzewą czerwoną (10%), która jest mało wymagająca, a silnie zagęszcza się. Nasiona trawy zaprawiono  Nano Groo super Start, co zapewnia równe i szybkie kiełkowanie.

W opakowaniu mieszanki nasion znajduje się wapno granulowane, które obniża pH gleby, zwalcza jedną z przyczyn występowania mchu na trawniku, a także ogranicza zniszczenia powodowane przez mocz czworonogów.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk