Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Trawnik Uniwersalny

Doskonale sprawdza się jako trawnik ozdobny na trenach rekreacyjnych i w ogrodach przydomowych. Szerokie zastosowanie pozawala na stworzenie trawnika zarówno na terenach silnie eksploatowanych jak i ozdobnych zieleńcach. Dzięki niewielkim wymaganiom glebowym mieszanka polecana do rekultywacyjnych terenów trudnych i zdegradowanych.

Skład procentowy:

  • życica trwała 55%,
  • życica trwała 10%,
  • wiechlina łąkowa 5%,
  • kostrzewa czerwona 20%,
  • kostrzewa czerwona 5%,
  • kostrzewa owcza/szczeciniasta 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
0,2 kg (worek foliowy), 0,5 kg (worek foliowy), 1 kg (karton), 1 kg (worek foliowy), 2 kg (worek foliowy), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy), 25 kg (worek papierowy)
od 
569

Trawnik uniwersalny

Trawnik uniwersalny z Iławy to mieszanka, która łączy w sobie walory dekoracyjne, łatwość pielęgnacji, małe wymagania oraz wszechstronne zastosowanie. Nadaje się do przydomowych ogrodów, na działki letniskowe, ROD oraz do miejsc użyteczności publicznej. Jak ją wykorzystywać? Jakie ma największe zalety?

Trawnik uniwersalny z Iławy - zalety

Trawnik uniwersalny składa się z gatunków, które gęsto korzenią się i atrakcyjnie krzewią. Dlatego jest atrakcyjny przez zdecydowaną większość roku. Szybko powraca do właściwego wyglądu po wiosennych zabiegach regeneracyjnych. Jest wytrzymały na mróz, względnie dobrze znosi krótkotrwałe susze. Pasuje do różnych warunków klimatycznych. Ma niewielkie wymagania glebowe. Powinno się go siać w miejscach słonecznych, ale znosi również lekkie zacienienie. Jest wydajny – 1kg wystarcza na założenie 40m2 trawnika. W dodatku jest dostępny w różnorodnych opakowaniach, od 0,2 do 10kg.

Gdzie zakładać trawnik uniwersalny?

Trawnik uniwersalny z Iławy to mieszanka o wszechstronnym, jak wskazuje nazwa - uniwersalnym zastosowaniu. W przydomowym ogrodzie może pełnić funkcję trawnika rekreacyjnego. Nadaje się do wysiewu na mało zagęszczonym (nasadzenia) terenie pomiędzy krzewami. Dobrze sprawdza się w międzyrzędziach w sadzie. Ze względu na małe wymagania glebowe Trawnik uniwersalny radzi sobie na ROD i działkach letniskowych. Może posłużyć do rekultywacji terenów trudnych i zdegradowanych. Stosuje się go do dosiewów, gdy trawnik „straszy” pustymi miejscami.

Skład Trawnika uniwersalnego

W składzie mieszanki Trawnik uniwersalny zdecydowanie dominują życice trwałe. Zawiera dwie odmiany (stanowią 55% i 10%). Dzięki temu trawnik jest wytrzymały, trawa głęboko korzeni się i tworzy zwartą darń, a przy tym wytrzymuje deptanie oraz regularne, intensywne koszenie. Ponadto w składzie występuje kostrzewa czerwona (dwie odmiany: 20% i 5%), kostrzewa owcza/szczeciniasta (5%) oraz wiechlina łąkowa (5%). To domieszki, które m.in. wpływają na atrakcyjną, żywozieloną barwę trawnika.

Niekwestionowanym atutem mieszanki Trawnik uniwersalny z Iławy jest atrakcyjna cena.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk