Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
World of Grass

Słoneczna

Mieszanka na gleby o małej żyzności i niskim poziomie wody gruntowej. Nasiona zaprawiane są nawozem humusowym co przyspiesza kiełkowanie. Nawóz bogaty w kwasy humusowe, potas i żelazo wspiera proces wzrostu trawy oraz przyczynia się do uzyskania pięknego gęstego trawnika. Kwasy humusowe istotnie wpływają na żyzność gleby. Mieszanka jest wytrzymała na suszę i trudne warunki siedliskowe.

Skład:

Zaprawiana Nano Groo super start

Skład mieszanki traw:

  • Kostrzewa czerwona 30% - dwie odmiany
  • Życica trwała 61% - dwie odmiany
  • Wiechlina łąkowa 4%
  • Kostrzewa szczeciniasta 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
World of Grass
Wydajność
1 kg na 45 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5,5 kg (karton)
od 
3349

"Słoneczna"

W miejscach mało urodzajnych, suchych i bezpośrednio nasłonecznionych większość traw słabo rośnie, nie jest dostatecznie gęsta, sprawia problemy i wymaga dużych nakładów pracy. Dlatego w takich warunkach trzeba odpowiednio dobrać wytrzymałe nasiona traw. Kryteria spełnia mieszanka trawnikowa „Słoneczna”.

Mieszanka traw „Słoneczna” – najważniejsze informacje

Mieszanka traw „Słoneczna” jest przeznaczona do „zadań specjalnych”. W jej składzie dominują gatunki, które bardzo dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach. Oczywiście zaleca się ją nawadniać, ale lepiej od innych traw znosi susze i mocno prażące słońce. Jest jednocześnie atrakcyjna wizualnie. Nadaje się do tworzenia trawników ozdobnych.

Trawa „Słoneczna” – gdzie ją wykorzystać?

Mieszanka traw „Słoneczna”, jak wskazuje nazwa, jest przeznaczona do zakładania trawników w miejscach suchych i silnie nasłonecznionych. Ponadto warto siać ją wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stosowania regularnego nawadniania, np. na rzadziej odwiedzanych działkach letniskowych.

Skład mieszanki traw „Słoneczna”

W składzie nasion traw „Słoneczna” dominuje życica trwała (ok. 61%). To gatunek o bardzo silnym i głębokim systemie korzeniowym. Z tego powodu dobrze toleruje niedobór wody. Ma duże zdolności regeneracyjne i dobrze znosi udeptywanie. Oprócz tego mieszanka zawiera dwie odmiany kostrzewy czerwonej, stanowiące łącznie 30% udziału nasion. To gatunek, który toleruje susze, mróz i udeptywanie. Wolniej rośnie, ale docelowo mocno zagęszcza się, tworząc zwartą darń. Mieszanka traw „Słoneczna” zawiera domieszkę wiechliny łąkowej (4%) oraz kostrzewy szczeciniastej (5%).

Trawa od World of Grass „Słoneczna” została wzbogacona początkową dawkę nawozów. Nasiona są zaprawione stymulatorem wzrostu Nano Groo Super Start, co zapewnia równomierne i szybkie kiełkowanie.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk