Safari
Dekoracyjna mieszanka traw na miejsca suche i nasłonecznione. Gwarantuje zwartą murawę o pięknym zielonym kolorze. Efektownie prezentuje się na trawnikach ozdobnych i reprezentacyjnych, a także w ogrodach przydomowych nadając im elegancki wygląd.
Skład procentowy:
- życica trwała 30%,
- wiechlina łąkowa 5%,
- kostrzewa czerwona 30%,
- kostrzewa czerwona 10%,
- kostrzewa czerwona 10%,
- kostrzewa trzcinowa 15%
Safari
Safari to mieszanka traw z Iławy, która jak wskazuje sama nazwa, jest przeznaczona na stanowiska mocno nasłonecznione i suche. Radzi sobie w miejscach, w których większość innych traw słabo rośnie, wysycha się, przebarwia i słabo zagęszcza. Safari z Iławy to świetna propozycja na słoneczną wystawę południową, na lżejsze typy gleb lub na rzadziej odwiedzaną działkę!
Jakie są największe zalety Safari?
Safari zawiera gatunki i odmiany traw, które głęboko korzenią się, a przy tym względnie dobrze znoszą suche warunki. Zachowuje swoją atrakcyjną, żywozieloną barwę nawet przy bezpośrednim, intensywnym nasłonecznieniu i przy niedoborze wody. Trawnik ogólnie ma duże wymagania pokarmowe i wodne (o czym czasem zapomina się), jednakże przy zastosowaniu mieszanki Safari jego tolerancja na niekorzystne czynniki jest większa. Zaletą mieszanki traw z Iławy jest także wydajność (1kg wystarcza na 40m2 terenu) oraz atrakcyjna, konkurencyjna cena.
Safari do miejsc suchych i słonecznych. I co jeszcze?
Safari z Iławy najlepiej sprawdza się na terenie suchym i mocno nasłonecznionym. W szczególności warto wybierać ją na trawniki usytuowane na działkach letniskowych czy ROD, na których nie stosuje się automatycznego nawadniania. Dobrze daje sobie radę także na wystawie południowej w przydomowym ogrodzie. Safari można wykorzystać do obsiania suchego przedogródka (miejsce pomiędzy ogrodzeniem a jezdnią), części gospodarczej oraz nieużytków. Może być mniej lub bardziej intensywnie koszona. Nadaje się do średnio intensywnego użytkowania (tj. deptania).
Skład mieszanki traw Safari
W składzie Safari, w przeciwieństwie do większości mieszanek, nie dominują życice, lecz kostrzewy. Produkt zawiera trzy odmiany kostrzewy czerwonej (30%, 10%, 10%), a także kostrzewę trzcinową (15%). Dzięki temu jest intensywnie zielony i gęsty nawet w trudnych warunkach. Kostrzewa trzcinowa zaś jest uważana za trawę do „zadań specjalnych”. Świetnie radzi sobie na obszarach o dużym deficycie wody. Tworzy głęboki system korzeniowy, co jest korzystne także przy obsiewaniu skarp. Pozostałe gatunki znajdujące się w mieszance to życica trwała (30%) i wiechlina łąkowa (5%).