Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Dekoracyjna mieszanka traw na miejsca suche i nasłonecznione. Gwarantuje zwartą murawę o pięknym zielonym kolorze. Efektownie prezentuje się na trawnikach ozdobnych i reprezentacyjnych, a także w ogrodach przydomowych nadając im elegancki wygląd.

Skład procentowy:

  • życica trwała 30%,
  • wiechlina łąkowa 5%,
  • kostrzewa czerwona 30%,
  • kostrzewa czerwona 10%,
  • kostrzewa czerwona 10%,
  • kostrzewa trzcinowa 15%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy)
od 
2945

Safari

Safari to mieszanka traw z Iławy, która jak wskazuje sama nazwa, jest przeznaczona na stanowiska mocno nasłonecznione i suche. Radzi sobie w miejscach, w których większość innych traw słabo rośnie, wysycha się, przebarwia i słabo zagęszcza. Safari z Iławy to świetna propozycja na słoneczną wystawę południową, na lżejsze typy gleb lub na rzadziej odwiedzaną działkę!

Jakie są największe zalety Safari?

Safari zawiera gatunki i odmiany traw, które głęboko korzenią się, a przy tym względnie dobrze znoszą suche warunki. Zachowuje swoją atrakcyjną, żywozieloną barwę nawet przy bezpośrednim, intensywnym nasłonecznieniu i przy niedoborze wody. Trawnik ogólnie ma duże wymagania pokarmowe i wodne (o czym czasem zapomina się), jednakże przy zastosowaniu mieszanki Safari jego tolerancja na niekorzystne czynniki jest większa. Zaletą mieszanki traw z Iławy jest także wydajność (1kg wystarcza na 40m2 terenu) oraz atrakcyjna, konkurencyjna cena.

Safari do miejsc suchych i słonecznych. I co jeszcze?

Safari z Iławy najlepiej sprawdza się na terenie suchym i mocno nasłonecznionym. W szczególności warto wybierać ją na trawniki usytuowane na działkach letniskowych czy ROD, na których nie stosuje się automatycznego nawadniania. Dobrze daje sobie radę także na wystawie południowej w przydomowym ogrodzie. Safari można wykorzystać do obsiania suchego przedogródka (miejsce pomiędzy ogrodzeniem a jezdnią), części gospodarczej oraz nieużytków. Może być mniej lub bardziej intensywnie koszona. Nadaje się do średnio intensywnego użytkowania (tj. deptania).

Skład mieszanki traw Safari

W składzie Safari, w przeciwieństwie do większości mieszanek, nie dominują życice, lecz kostrzewy. Produkt zawiera trzy odmiany kostrzewy czerwonej (30%, 10%, 10%), a także kostrzewę trzcinową (15%). Dzięki temu jest intensywnie zielony i gęsty nawet w trudnych warunkach. Kostrzewa trzcinowa zaś jest uważana za trawę do „zadań specjalnych”. Świetnie radzi sobie na obszarach o dużym deficycie wody. Tworzy głęboki system korzeniowy, co jest korzystne także przy obsiewaniu skarp. Pozostałe gatunki znajdujące się w mieszance to życica trwała (30%) i wiechlina łąkowa (5%).

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk