Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Nasiennik

Preria

Mieszanka ta jest idealnie dobrana na tereny nasłonecznione, z przewagą gleb lekkich, suchych i piaszczystych. Dzięki odpowiednio dobranym gatunkom i odmianom traw uzyskano efekt wąskolistnego soczysto – zielonego trawnika odpornego na suszę.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 20%,
  • Życica trwała 25%,
  • Kostrzewa czerwona 15%,
  • Kostrzewa czerwona 25%,
  • Wiechlina łąkowa 5%,
  • Kostrzewa owcza/szczeciniasta 10%

Specyfikacja
Producent
Marka
Nasiennik
Wydajność
0,9 kg na 36 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
0,9 kg (karton), 4,5 kg (worek papierowy), 9,5 kg (worek papierowy)
od 
2115
logo nasiennik1.jpg

Preria

Mieszanka nasion traw „Preria” nadaje się do „zadań specjalnych”. Sprawdza się w miejscach mocno nasłonecznionych i przy siewie w lekkich, piaszczystych glebach. Trawnik jest zwarty i gęsty nawet w takich warunkach! Preria lepiej od innych znosi skutki suszy!

Trawa Preria – najważniejsze informacje

Mieszanka trawnikowa „Preria” posiada optymalne proporcje gatunków traw, dzięki którym trawnik jest wytrzymały, a jednocześnie ma duże walory dekoracyjne i uniwersalne zastosowanie. Głównym zadaniem jest zazielenianie terenów wybitnie nasłonecznionych, np. na otwartej wystawie południowej, a także działek zlokalizowanych na lekkich, piaszczystych glebach. Niekorzystne warunki mają mniejszy wpływ na rozwój trawy niż w przypadku większości innych mieszanek.

Trawa Preria – jakie ma zastosowanie?

Trawa preria nadaje się do zazieleniania przydomowych ogrodów, działek ROD oraz działek letniskowych, na których mniejszą uwagę poświęca się pielęgnacji roślin czy trawnika. Sprawdza się także na nieużytkach, w ten sposób wprowadza się ład, a przy okazji ogranicza rozprzestrzenianie chwastów. Warto siać ją tam, gdzie podłoża są słabsze i nie ma zainstalowanego systemu nawadniania. Trawnik pomimo słabszych warunków pozostaje gęsty i żywozielony.

Skład gatunkowy mieszanki traw Preria

W składzie mieszanki nasion Preria znajduje się kilka gatunków traw. Niektóre, np. wiechlina łąkowa i kostrzewa owcza wyróżniają się dużą wytrzymałością i odpornością na susze. Główny udział mają życice (trwała i wielokwiatowa), które są praktyczne, ale i dekoracyjne. Ponadto w mieszance znajdują się dwie odmiany kostrzewy czerwonej.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk