Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Poradnik
Trawnik

Czym jest tzw. trawa regeneracyjna?

0

Ubytki i miejscowe zniszczenia trawnika to problemy, które mogą dotknąć każdego posiadacza ogródka – nawet mimo dbania o regularną i odpowiednią pielęgnację. Są one najczęściej następstwem intensywnej eksploatacji murawy lub działania skrajnych temperatur. Z pomocą przychodzą wówczas tzw. trawy regeneracyjne, które pozwalają na odbudowanie trawnika i jednocześnie zapobiegają pojawieniu się podobnych problemów w przyszłości. O ich specyfikacji opowiadamy w artykule!

Jak przywrócić trawnikowi świetny wygląd?

Na intensywne użytkowanie najczęściej narażone są murawy boisk piłkarskich, trawniki regeneracyjne, jednak równie często miejscowe ubytki darni mogą pojawić się w przydomowych ogródkach. Producenci mieszanek trawnikowych od wielu lat pomagają w pozbyciu się problemu, oferując swoim klientom trawy regeneracyjne. Są to nasiona, które sprawdzą się dosłownie w każdych warunkach, zarówno w roli użytkowej, jak i dekoracyjnej.

Mieszanki traw regeneracyjnych składają się z odmian roślin, które szybko kiełkują, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Ich działanie polega także na samoistnym zagęszczaniu darni, bowiem wykształcają nowe źdźbła poprzez podziemne kłącza. Jest to materiał siewny, który jest odporny na uszkodzenia oraz eksploatację, który charakteryzuje się także świetnymi walorami estetycznymi.

Z czego składają się mieszanki traw regeneracyjnych?

W składzie mieszanek traw regeneracyjnych znaleźć można najsilniejsze odmiany nasion. Wśród najpopularniejszych z nich wymienić można m.in.:

  • życicę trwałą,
  • kostrzewę czerwoną,
  • kostrzewę łąkową,
  • wiechlinę łąkową.

Poszczególne rodzaje mieszanek traw różnią się od siebie składem procentowym wymienionych wyżej nasion, jednak większość z nich cechuje się bardzo dużą uniwersalnością.

Choć trawy regeneracyjne są niezwykle wytrzymałe i odporne, warto regularnie wykonywać wszelkie niezbędne czynności pielęgnacyjne, które obejmują m.in. koszenie, podlewanie oraz nawożenie trawnika. Są to dobre nawyki, które pomogą w utrzymaniu dobrej kondycji darni, co przełoży się na piękny wygląd ogrodu.

Warto pamiętać, aby wybierać mieszanki trawnikowe znanego i zaufanego producenta. W ich składzie nie powinny znajdować się chemiczne dodatki, które mogłyby uszkodzić wysianą wcześniej trawę. Produkty tego typu najczęściej dostępne są w różnych opakowaniach, które różnią się od siebie wielkością, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dobranie ilości nasion do indywidualnego zapotrzebowania.


Dodaj komentarz
Komentarze0

Zobacz także
Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk