Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl

Nasiona zbóż ozimych

Charakterystyczny dla zbóż ozimych jest fakt, że do rozwoju potrzebują one niskich temperatur, dlatego też, w celu zachowania prawidłowego cyklu rozwojowego, ich wysiew odbywa się jesienią. Wśród najpopularniejszych zbóż tego typu wyróżnia się m.in. pszenicę, jęczmień oraz pszenżyto i żyto.

W naszej ofercie znajdziesz nasiona zbóż ozimych, będące sprawdzonym i wysokojakościowym materiałem siewnym, dostępnym w opakowaniach różnej wielkości.

Charakterystyka zbóż ozimych

Zboża ozime, ze względu na warunki glebowe oraz klimat panujący w Polsce, bardzo często uprawiane są przez rolników. Wśród ich zalet wymienić można przede wszystkim wysoki potencjał plonowania, małą wrażliwość na suszę czy zimowanie w gruncie, dzięki czemu na ich rozwój pozytywnie wpływa śnieg.

Zakup nasion zbóż ozimych od zaufanego producenta sprawia, że rośliny cechują się lepszą zdrowotnością, a także stabilnym oraz bogatym plonem.

Zboża ozime

W naszej ofercie znajdziesz zboża ozime. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się przede wszystkim tym, że potrzebują stosunkowo niskich temperatur do rozwoju w przeciwieństwie do zbóż jarych. Z uwagi na liczbę chłodnych miesięcy występujących w Polce, produkt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielu rolników. Jeśli chodzi o odmiany zbóż ozimych, które są dostępne w naszej ofercie, to w sklepie znajdziesz między innymi pszenice Aleksander, Formacja czy Tacitus, żyto Dańkowskie Diament i Rubin, a także jęczmień Quadriga.

Aby mogły się rozwinąć, musi dojść do tak zwanego procesu jarowizacji. Chodzi tutaj o to, że w czasie występowania niskich temperatur zachodzą procesy, które wpływają na przykład na kwitnienie. Jeśli masz pytania dotyczące doboru albo wysiewu zbóż ozimych, nasi specjaliści chętnie Ci doradzą.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk