Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Nasiennik

N-KP5

Mieszanka traw z festulolium oraz lucerną i koniczyną łąkową. Przygotowana pod potrzeby gospodarstw prowadzących intensywną hodowlę krów mlecznych. Skład botaniczny oparty o najbardziej wartościowe gatunki pozwala na uzyskanie bardzo wysokiego plonu, a przede wszystkim stabilnego, mniej narażonego na niesprzyjające warunki klimatyczne podczas całego okresu wegetacji. Wysoki udział lucerny i koniczyny łąkowe znacznie podwyższa wartość pokarmową paszy objętościowej wzbogacając ją w białko, sole mineralne i witaminy. Udział życic o dużej zawartości węglowodanów znacznie ułatwia zakiszanie sianokiszonki. Przeznaczona głównie do użytkowania kośnego.

  • Życica trwała 4N 25%
  • Festulolium 20%
  • życica wielokwiatowa 18%
  • lucerna 12%
  • tymotka łąkowa 10%
  • koniczyna czerwona 5%
  • Kostrzewa łąkowa 5%
  • życica Westerwoldzka 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
Nasiennik
Wydajność
9 kg na 0,25 ha
Opakowanie
9 kg (worek papierowy)
od 
24519

N-KP5

Mieszanka kośna N-KP5 to miks traw o dużej wartości odżywczej dla bydła z cennymi roślinami motylkowymi. Pozwala na produkcje pasz zwiększających wydajność mleczną krów. Jest przeznaczona głównie do użytkowania kośnego.

Mieszanka kośna N-KP5 – najważniejsze informacje

Mieszanka kośna N-KP5 daje duży plon zielonej masy, a w dodatku radzi sobie w słabszych warunkach glebowych. Dzięki wprowadzeniu gatunków, które tradycyjnie uprawia się jako nawozy zielone, nadaje się do uprawy w podłożach ubogich w azot. Co więcej – wzbogaca je wiążąc makropierwiastek z atmosfery. Zwiększa wartość odżywczą paszy objętościowej. Rośliny są mrozoodporne, znoszą niekorzystne czynniki klimatyczne.

Zastosowanie N-KP5 - mieszanki traw i roślin bobowatych

N-KP5 to mieszanka w głównej mierze wykorzystywana do użytkowania kośnego. Zwiększa wydajność mleczną krów, a przy tym pomaga zadbać o ich dobrostan. Dlatego jest w szczególności polecana dla właścicieli gospodarstw rolnych prowadzących intensywną hodowlę krów mlecznych. Dzięki domieszce nasion roślin motylkowych pasze wyprodukowane na bazie N-KP5 są dobrze zbilansowane (proporcje białka i węglowodanów), a ponadto zawierają dużo witamin i soli mineralnych.

Skład gatunkowy N-KP5

N-KP5 ma bogaty skład gatunkowy, przy czym największy udział ma życica trwała (4N) o wysokiej wartości odżywczej. Ponadto zawiera nasiona festulolium. To mieszaniec międzygatunkowy, o bardzo wysokiej plenności i odporności. Odznacza się dużą siłą wzrostu i silnymi zdolnościami regeneracyjnymi. Pozostałe gatunki traw to życica wielokwiatowa, życica westerwoldzka i tymotka łąkowa. Z roślin motylkowych w składzie N-KP5 znajdują się nasiona lucerny oraz koniczyny czerwonej.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk