Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Nasiennik

N-KP4

Mieszanka przeznaczona jest na słabe i średnie gleby mineralne narażone na okresowe niedobory wody. Skład botaniczny oparto o najwartościowsze pod względem żywieniowym i gospodarczym gatunki traw oraz koniczynę łąkową i białą. Użyte gatunki bardzo dobrze zadarniają stanowisko znacznie spowalniając odparowywanie wody podczas niedoborów opadów. Dodatek koniczyny łąkowej i białej pozwala na uzyskanie dobrze zbilansowanej wysokiej jakości paszy objętościowej. Cechą charakterystyczną tej mieszanki jest szybki odrost i wysoka regeneracja oraz duża odporność na przegryzanie i przydeptywanie, co pozwala na użytkowanie przemienne kośno-pastwiskowe.

  • Życica trwała 4N 30%
  • Kostrzewa czerwona 15%
  • Kostrzewa łąkowa 10%
  • Kupkówka pospolita 10%
  • Kostrzewa trzcinowa 10%
  • Tymotka łąkowa 5%
  • Życica wielokwiatowa 5%
  • Koniczyna łąkowa 5%
  • Koniczyna biała 5%
  • Życica Westerwoldzka 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
Nasiennik
Wydajność
9 kg na 0,25 ha
Opakowanie
9 kg (worek papierowy)
od 
23869

N-KP4

Mieszanka N-KP4 wyróżnia się bogatym składem gatunkowym traw, a dodatkowo jest wzbogacona dwoma gatunkami koniczyny. Bardzo dobrze sprawdza się jako trawa kośno-pastwiskowa. Poprawia wydajność mleczną krów. Nadaje się na słabsze gleby, znosi okresowe niedobory wody.

Mieszanka kośno-pastwiskowa N-KP4 – najważniejsze informacje

Mieszanka N-KP4 nadaje się na gleby średnie i słabe, o gorzej uregulowanych stosunkach wodno-powietrznych i obniżonej żyzności. Zwiększa ich zasobność, dzięki koniczynom wchodzącym w symbiozę z bakteriami brodawkowatymi i wiążącym azot z powietrza. N-KP4 silnie zadarnia dany obszar ograniczając straty wody na skutek wyparowywania. Radzi sobie na lekkich, mocno przepuszczalnych podłożach, na których występują okresowe susze. Mieszanka kośno-pastwiskowa jest odporna na deptanie i podgryzanie. Ma duże zdolności regeneracyjne. Źdźbła szybko odrastają po uszkodzeniu.

Zastosowanie mieszanki N-KP4

Mieszankę N-KP4 ma zastosowanie użytkowe naprzemienne: kośno-pastwiskowe. Poprawia dobrostan inwentarza zapewniając cenne wartości odżywcze. Jest m.in. dobrym źródłem węglowodanów, białka i soli mineralnych. Ma dobrą strawność. Zwiększa wydajność mleczną krów. Zmniejsza ryzyko erozji gleby na wysianym obszarze. Dba o prawidłową gospodarkę wodną podłoża.

Skład gatunkowy N-KP4

Skład gatunkowy N-KP4 jest bogatszy niż wielu innych mieszanek kośno-pastwiskowych. Nieco większy udział mają trawy odporne na niedobór wody. W składzie dominuje wartościowa pod względem odżywczym życica trwała (tetraploidalna). Ponadto N-KP4 zawiera nasiona kostrzewy czerwonej, kostrzewy łąkowej, kostrzewy trzcinowej, kupkówki pospolitej, tymotki łąkowej, życicy wielokwiatowej i życicy westerwoldzkiej (rajgrasu holenderskiego). Mieszankę traw wzbogacono o koniczynę łąkową (czerwoną) oraz koniczynę białą.

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk