N-KP2
Mieszanka traw bez motylkowych. Przeznaczona jest na słabe gleby mineralne narażone na okresowe niedobory wody. Charakteryzuje się szybkim odrostem oraz wysoką regenerację. Dobór najwartościowszych gatunków pozwala uzyskać wysokiej jakości paszę objętościową w postaci zielonki, siana i sianokiszonki. W składzie botanicznym znajdują się również gatunki odporne na przegryzanie i przydeptywanie, co pozwala także na użytkowanie pastwiskowe mieszanki.
- Życica trwała 4N 25%
- Życica trwała 15%
- Życica wielokwiatowa 15%
- Kostrzewa czerwona 15%
- Kostrzewa łąkowa 10%
- Kupkówka pospolita 10%
- Kostrzewa trzcinowa 5%
- Życica Westerwoldzka 5%
N-KP2
Mieszanka nasion bez motylkowych N-KP2 ma wysoką wartość pokarmową dla bydła, a ponadto charakteryzuje się dobrą strawnością. Zwiększa wydajność mleczną krów. W odróżnieniu od wielu innych mieszanek trawy lepiej radzą sobie na podłożach słabszego typu, mniej zasobnych, a szybciej wysychających.
Mieszanka traw bezmotylkowych N-KP2 – najważniejsze informacje
Mieszanka traw N-KP2 ma skład dobrany w taki sposób, że łączy w sobie użyteczność dla zwierząt inwentarskich z niskimi wymaganiami glebowymi i klimatycznymi. Trawy są odporne, szybko rosną, radzą sobie na mocno nasłonecznionym terenie i w mało żyznych, lekkich, przepuszczalnych podłożach. N-KP2 to mieszanka kośno-pastwiskowa, która dobrze znosi okresowe niedobory wody! Zawiera gatunki odporne na intensywne eksploatowanie – deptanie i podgryzanie. Ma duże zdolności regeneracyjne.
Zastosowanie mieszanki kośno-pastwiskowej N-KP2
N-KP2 to mieszanka kośno-pastwiskowa przeznaczona na słabsze typy gleb. Jej zalety to duża wartość pokarmowa dla bydła, a także wysoka strawność. Zawiera dużo węglowodanów, co ułatwia proces produkcji kiszonki. Oprócz tego trawy N-KP2 pozwalają uzyskać wysokiej jakości paszę z siana i sianokiszonki. Poprawia wydajność mleczną krów!
Skład gatunkowy traw N-KP2
N-KP2 składa się z wytrzymałych, a jednocześnie wartościowych odżywczo traw. Największy udział mają życice, z których dominuje życia trwała, tetraploidalna. Ponadto mieszanka zawiera życicę wielokwiatową i westerwoldzką. Pozostałe gatunki to kostrzewa czerwona, kostrzewa łąkowa, kostrzewa trzcinowa i kupkówka pospolita. Ostatni gatunek ma dużą wartość odżywczą (białka i składniki mineralne), a ponadto posiada zdolność wchodzenia w symbiozę z grzybami.