N-KP1
Mieszanka traw bez motylkowych. Przeznaczona jest na żyzne gleby mineralne o uregulowanych stosunkach wodnych. Skład botaniczny oparty na życicach pozwala na uzyskanie wysokich plonów o dobrej wartości pokarmowej. Zielonka jest chętnie zjadana przez zwierzęta, co znacząco wpływa na zwiększenie wydajności mlecznej krów. Wysoka zawartość węglowodanów znacznie ułatwia zakiszanie masy zielonej. Mieszanka przeznaczona jest głównie na zielonkę, siano i sianokiszonkę.
- Życica trwała 4N 30%
- Życica trwała 2N 20%
- Życica wielokwiatowa 20%
- Życica westerwoldzka 20%
- Tymotka łąkowa 5%
- Kostrzewa łąkowa 5%
N-KP1
N-KP1 to mieszanka traw bez motylkowych przeznaczona dla zwierząt inwentarskich. Ma bogaty skład gatunkowy i wysoką wartość pokarmową dla bydła. Jej główne przeznaczenie to siew pod uzyskanie kiszonki, siana i sianokiszonki.
Mieszanka bezmotylkowa N-KP1 - najważniejsze informacje
Mieszanka nasion N-KP1 składa się z cennych, szybko rosnących gatunków traw, chętnie zjadanych przez zwierzęta inwentarskie. Jest przeznaczona na gleby umiarkowanie żyzne, o uregulowanych stosunkach wodno-powietrznych. W praktyce sprawdza się na podłożach różnego typu poza skrajnymi, np. szybko wysychającymi i podmokłymi. Jej zaletą jest wytrzymałość, dobry wigor (oczywiście poszczególne gatunki w składzie nieco różnią się pod tym względem), a także wysoka wartość pokarmowa.
Zastosowanie mieszanki traw bezmotylkowych N-KP1
N-KP1 to mieszanka kośno-pastwiskowa, której zadaniem jest dostarczenie pokarmu o dużej wartości odżywczej bydłu, np. krowom i kozom. Jednocześnie charakteryzuje się dobrą strawnością. Zwiększa wydajność mleczną. Poszczególne gatunki wyróżniają się wysoką zawartością węglowodanów, co ułatwia produkcję kiszonki. Mieszanka traw N-KP1 jest przeznaczona także na siano i sianokiszonkę.
Skład gatunkowy N-KP1
Główny udział w składzie N-KP1 mają różne gatunki życicy (trwała – tetraploidalna, trwała – triploidalna, wielokwiatowa i westerwoldzka). Ponadto mieszanka traw zawiera tymotkę łąkową, bogatą w składniki mineralne i odporną na podgryzanie, a także kostrzewę łąkową nazywaną „królową łąk”.