Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Najlepsze Trawy z Iławy

Murawa sportowa

Przeznaczona jest do intensywnego użytkowania. Stanowi najwyższej jakości mieszankę typu sportowego, odporną na przygniatanie i rozrywanie. Gwarantuje wysokiej jakości trawnik na obiektach sportowych oraz terenach rekreacyjnych. Tworzy piękny, ciemnozielony i gęsty trawnik dywanowy.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 45%,
  • Życica trwała 25%,
  • Wiechlina łąkowa 15%,
  • Kostrzewa 10%,
  • Kostrzewa czerwona 5%

Specyfikacja
Producent
Marka
Najlepsze Trawy z Iławy
Wydajność
1 kg na 40 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5 kg (worek papierowy), 10 kg (worek papierowy)
od 
3025

Murawa sportowa

Murawa sportowa z Iławy to mieszanka, która ma zasadniczą, niekwestionowaną zaletę: nadaje się do intensywnego użytkowania. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie trawnik służy nie tylko do ozdoby, ale dodatkowo ma praktyczne zastosowanie. Przemyślane proporcje gatunków traw pozwalają na założenie gęstego, zielonego trawnika.

Murawa sportowa – zalety mieszanki

Największą zaletą murawy sportowej jest wysoka wytrzymałość i duże zdolności regeneracyjne. W odróżnieniu od traw typowo dekoracyjnych wytrzymuje częste deptanie, przygniatanie i rozrywanie. Szybko regeneruje się po takim traktowaniu i wraca do właściwego stanu. Może być intensywnie koszona. To dobra propozycja dla osób, które lubią niskie trawniki. Dobrze krzewi się, jest gęsta.

Murawa sportowa z Iławy – gdzie i kiedy ją założyć?

Murawa sportowa sprawdza się w przydomowych ogrodach, w miejscach użyteczności publicznej (parki, place zabawa), a także na profesjonalnych obiektach sportowych (boiska, pola golfowe). Może posłużyć do założenia głównego, wyeksponowanego trawnika, np. przed domem. Jest jednym z najpraktyczniejszych rozwiązań w przedogródkach (czyli w miejscach pomiędzy ogrodzeniem a chodnikiem/jezdnią). Murawę sportową z Iławy warto wykorzystać także w części gospodarczej działki. Z powodzeniem sprawdza się wysiewana w kratkach ogrodowych (np. z betonu lub tworzywa sztucznego) tworzących utwardzane, intensywnie użytkowane nawierzchnie.

Murawa sportowa z Iławy – skład gatunkowy

W Murawie sportowej z Iławy dominuje rajgras angielski (życica trwała). Zawiera dwie odmiany, które stanowią aż 70% składu mieszanki. Ponadto zawiera nasiona dwóch odmian kostrzewy trzcinowej (15%) oraz wiechliny łąkowej (15%). Poszczególne gatunki głęboko korzenią się. Są wytrzymałe nie tylko na intensywne użytkowanie, lecz również na mróz i choroby. Murawa sportowa jest wydajna – 1kg nasion wystarcza do założenia 40m2 trawnika. Zaletą produktu jest  atrakcyjna cena!

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk