Masz pytanie? Zapytaj   info@graminas.pl
Agronas

Zielona pustynia

Mieszanka na gleby o małej żyzności i niskim poziomie wody gruntowej. Dobrane gatunki traw o małych wymaganiach i dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym doskonale zachowują się w gorszych warunkach, bardzo dobrze znoszą niskie koszenie i pozwalają aby murawa miała ładny, zielony kolor i zwartą darń. Mieszanka nie jest wymagająca pod względem nawo- żenia i toleruje rzadsze podlewanie.

Skład procentowy:

  • Życica trwała 10%
  • Kostrzewa czerwona kępowa 15%
  • Kostrzewa czerwona rozłogowa 15%
  • Kostrzewa szczeciniasta 30%
  • Kostrzewa trzcinowa 20%
  • Mietlica pospolita 4% Wiechlina łąkowa 6%

Specyfikacja
Producent
Marka
Agronas
Wydajność
1 kg na 30 m2
Okres wysiewu
IV - X
Opakowanie
1 kg (karton), 5 kg (worek papierowy), 20kg (worek papierowy)
od 
2825

Zielona pustynia

Mieszanka traw Zielona Pustynia składa się z gatunków i odmian, które o wiele lepiej od innych znoszą bezpośrednie nasłonecznienie, suchą i niezbyt żyzną glebę. Są bardziej wytrzymałe na niedobór wody i inne niekorzystne czynniki. Trawnik założony przy użyciu nasion Zielona Pustynia można kosić nieco niżej niż standardowo.

Mieszanka traw Zielona Pustynia od Agronas – najważniejsze informacje

Trawa gazonowa Zielona Pustynia należy do grupy mieszanek specjalistycznych. Wytrzymuje stanowiska z mocno prażącym słońcem. Radzi sobie w słabej, piaszczystej lub nawet jałowej glebie. Wytrzymuje tam, gdzie inne trawy nie poradzą sobie, a jednocześnie zachowuje wysokie walory dekoracyjne, tj. dobre zagęszczenie i soczysty koloryt. Dobrze znosi koszenie, nawet niskie. Szybko regeneruje się po zabiegu. 1Kg nasion pozwala na założenie 40m2 trawnika.

Trawa Zielona Pustynia – gdzie ją wykorzystywać?

Trawa Zielona Pustynia sprawdza się w trudnych miejscach, np. na działkach usytuowanych na słabych, piaszczystych lub kamienistych podłożach. To dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy instalować i uruchamiać automatycznego systemu nawadniania. Dlatego często jest wysiewana na ROD, nieużytkach i rzadziej odwiedzanych działkach letniskowych. Ze względu na mniejszą pracochłonność pielęgnacji warto ją wysiewać w zieleni miejskiej.

Skład mieszanki traw gazonowych Zielona Pustynia

Trawa gazonowa Zielona Pustynia ma bogaty, zróżnicowany skład gatunkowy, w którym dominują gatunki odporne na niesprzyjające warunki. Uzupełnieniem są trawy o dużych walorach dekoracyjnych. Takie połączenie zapewnia funkcjonalność i dekoracyjność trawnika. W skład mieszanki wchodzą: życica trwała (10%), kostrzewa szczeciniasta (30%), kostrzewa czerwona kępkowa (15%), kostrzewa czerwona rozłogowa (15%), kostrzewa trzcinowa (20%), mietlica pospolita (4%) i wiechlina łąkowa (6%).

Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego jest Rolimpex S.A.. Dane są lub mogą być przetwarzane w celach oraz na podstawach wskazanych szczegółowo w polityce prywatności (np. realizacja umowy, marketing bezpośredni). Polityka prywatności zawiera pełną informację na temat przetwarzania danych przez administratora wraz z prawami przysługującymi osobie, której dane dotyczą. Szybki kontakt z administratorem: info@graminas.pl lub tel.: +48 532 399 610.
Koszyk