Sport
Mieszanka nasion traw przeznaczona do zakładania trawników użytkowanych rekreacyjnie i boisk sportowych. Daje gęste i trwałe zadarnienie. Jest odporna na wydeptywanie i posiada zdolność samoregeneracji runi. Charakteryzuje się powolnym wzrostem, wymaga jednak większej dbałości jeśli chodzi o pielęgnacje (koszenie, podlewanie, nawożenie).
Skład procentowy:
- Kostrzewa czerwona 25%
- Wiechlina łąkowa 30%
- Życica trwała 45%
Trawa sport
Mieszanka traw gazonowych Sport (Agronas) zawiera gatunki i odmiany, które wpływają na piękny wygląd trawnika, ale jednocześnie znoszą intensywne eksploatowanie. Mają zastosowanie nie tylko sportowe. Warto z nich korzystać w ogrodzie, zwłaszcza jeśli trawnik często służy do zabawy z dziećmi.
Mieszanka traw Sport od Agronas – najważniejsze informacje
Mieszanka traw Sport sprawi, że trawnik będzie nie tylko równy, elegancki i przyjemny dla oczu, ale także odporny na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Trawa charakteryzuje się dużą wytrzymałością na deptanie i rozrywanie. Można bez przeszkód grać na niej w piłkę, badmintona czy zajmować się innymi aktywnościami. Początkowy wzrost jest wolny, ale dojrzały trawnik szybko regeneruje się po koszeniu. Jest w pełni mrozoodporny. 1 kg nasion pozwala na założenie 40m2 trawnika.
Trawa Sport (Agronas) – gdzie ją wykorzystywać?
Trawa Sport, jak wskazuje nazwa, nadaje się do zakładania boisk sportowych i innych miejsc intensywnie eksploatowanych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by jego atuty wykorzystać w przydomowym ogrodzie, na ROD czy działce letniskowej. Jednocześnie jest to bardzo dobra propozycja do obsiewania przedogródków, czyli miejsc pomiędzy ogrodzeniem a drogą. Zazwyczaj takie obszary są często deptane i niszczone kołami pojazdów. Zwykła trawa nie sprawdza się. Ponadto trawę sport można wykorzystać do obsiewania ażurowych kratek służących do tworzenia utwardzonych miejsc postojowych.
Skład gatunkowy mieszanki traw gazonowych Sport
Trawa Sport składa się z kilku wytrzymałych odmian znanych gatunków. Należy do nich kostrzewa czerwona, wiechlina łąkowa (20%) i życica trwała (50%).